Amerika’nın Kentucky eyaletinde bulunan Woodford Reserve damıtımevinin standart ekspresyonu Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon, içerisinde geleneksel pot still imbiklerde damıtılmış viskileri barındıran premium bir Bourbon.

Bourbon viskiler hakkında detaylı bilgi almak için buraya göz atabilirsiniz…

%72 mısır, %18 çavdar ve %10 oranında da arpadan oluşan bir reçeteden (mash bill) damıtılan ekspresyon, 6 ila 7 yıl arasında bir olgunlaşma süresine ve %43.2 alkol derecesine sahip.

Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon (Bourbon, 43.2% abv)

Burun: Vanilya, bal, karamel, tarçın ve bitter notalarına deri, kızarmış ekmek ve yanık meşe eşlik ediyor. Dolgun ve kremamsı bir görüntüde.

Damak: Karamel, bal, tarçın, meşe aromaları burunda olduğu gibi damakta da baskın. Fakat damakta bu aromalar esmer şeker, tatlı tütün, espresso ve hafif yanıksı tatlar eşlik ediyor. Güçlü ve dengeli. 

Bitiş: Tarçın, meşe ve tahıl aromaları ile orta-uzun arası bir bitiş.

Genel: Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon, markanın “Premium Bourbon” olma iddiasını hakeden bir viski. Güçlü tatlı-baharatlı aromaların meşe karakteriyle dengesi çok başarılı. Özellikle burundaki dolgun karakterden ve damaktaki zengin aromalardan çok keyif aldım.   

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Bourbon’la çok iyi gittiğini düşündüğüm Spotify’daki Country listem!

Bourbon ve Tennessee viskileri hakkında detaylı bilgi için…

Tüm Bourbon tadım notlarım için…

010519

Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon
Güçlü tatlı-baharatlı aromaların meşe karakteriyle dengesi çok başarılı. Özellikle burundaki dolgun karakterden ve damaktaki zengin aromalardan çok keyif aldım.   
Burun89%
Damak88%
Bitiş87%
Genel88%
88%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (18 Votes)
75%

Bir Yorum Yazın