Jack Daniel’s Triple Mash, markanın Bottled-In-Bond şişelemelerinin karışımından oluşan bir “Blended Straight Whiskey”. Harmanında Jack Daniel’s Bonded, Rye ve Malted Whiskey ekspresyonlarını barındıran bu ilginç viski 50% alkol derecesiyle şişeleniyor.

Jack Daniel’s Triple Mash bir Bottled-In-Bond şişeleme olarak geçiyor. Peki “Bottled-In-Bond” nedir diye sorarsanız kısaca şu şekilde açıklayabiliriz: Eğer Amerika’da bir viski tek bir damıtımcı tarafından tek bir damıtım sezonunda damıtılıp, devletin denetlediği standartlara uygun bir depoda minimum 4 yıl olgunlaşıp, 50% alkol derecesiyle şişeleniyorsa bu viskiye Bottled-In-Bond viski diyebiliriz. Daha fazla detay için bu yazıma göz atabilirsiniz.

Jack Daniel’s Triple Mash (Blended Straight Whiskey, 50% abv)

Burun: Ahududu, incir, üzüm gibi meyvemsi kokulara Bourbon viskilerde görmeye alışık olduğumuz muz, toffee, vanilya, meşe ve bal notaları eşlik ediyor. Maltsı bir tatlılık ve kremamsı bir his uyandırdığını da söyleyebilirim.

Damak: Kuru meyve, kiraz, portakal, akçaağaç, bal, toffee ve bisküvi tatlarına tarçın, yanık meşe, karanfil ve hafif karabiber eşlik ediyor. Kompleks ve kolay içimli.

Bitiş: Tarçın, meşe ve vanilya ile orta uzunlukta bir bitiş.

Jack Daniel’s Triple Mash, markanın portföyündeki en ilginç viskilerden biri. Jack Daniel’s markasının genel karakteristik özellikleri çok hafif gösterse de kör bir tadımda beni fazlasıyla zorlayabileceğini söyleyebilirim. Burundaki kremamsı hissiyatı ve yumuşak içimiyle oldukça keyifli bir ekspresyon.

09072023


A blend of three Bottled-In-Bond whiskeys, Jack Daniel’s Triple Mash features American Whiskey, Rye and Malted Whiskey and blends them together. Bottled-in-Bond refers to whisky must be distilled by a single distiller during a single distillation season, matured in a government bonded warehouse for at least four years, and bottled at 100 proof (50% ABV).

Nose: Starts with fruity aromas such as raspberries, figs and plums, followed by familiar Bourbon notes of banana, toffee, vanilla, wood and honey. There is also a malty sweetness and creamy feeling.

Palate: Dried fruits, cherry, orange, maple, honey, toffee, cinnamon and biscuits flavours are accompanied by a touch of black pepper, clove and toasted wood. Rich and smooth.

Finish: A medium-long finish with cinnamon, oak and vanilla.

Jack Daniel’s Triple Mash is one of the interesting whiskies in brand’s portfolio. It offers almost an unique flavour profile compared to classic range. I really enjoyed the creamy feeling on the nose and rich palate.

Price at the time of tasting: £40.50 – Available from Master of Malt

Jack Daniel’s Triple Mash
Burun/Nose85%
Damak/Palate84%
Bitiş/Finish84%
84%Overall Score

Leave a Reply

Your email address will not be published.