Jameson Black Barrel, Dünyaca ünlü İrlanda viski markası Jameson’ın içleri iki kez yakılmış Bourbon fıçılarda olgunlaştırdıktan sonra 40% dereceyle şişelediği ekspresyonu. “Black Barrel” adını yakılan fıçıların kömürümsü renginden alan Jameson Black Barrel’ın tahıl viskilere ek olarak harmanında yüksek miktarda Pot Still viski barındırdığı söyleniyor.

İrlanda viskilerine dair detaylı bilgi için “İrlanda Viskileri Hakkında Her Şey” yazıma göz atabilirsiniz.

Jameson Black Barrel (Irish Blended, 40% abv)

Burun: Jameson’ın alışık olduğumu çiçeksi ve tatlı kokularına bol vanilya, toffee, tropik meyve, şeftali ve meşe eşlik ediyor.

Damak: Burunda olduğu gibi damakta da karamel, vanilya ve meyve aromaları belirgin. Meşe karakteri damakta biraz daha öne çıkıyor. Meşe, tarçın ve hafif kömürümsü.

Bitiş: Karamel, tarçın ve meşe ile kısa-orta uzunlukta.

Genel Yorum: Jameson Black Barrel standart Jameson’a kıyasla karamelize ve hafif baharatlı tatların daha belirgin olduğu yumuşak içimli, hafif bir İrlandalı.

Photo Credit: villekorpela.com

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Diğer Jameson tadım notlarım…

Jameson Black Barrel
Jameson Black Barrel standart Jameson'a kıyasla karamelize ve hafif barahatlı tatların daha belirgin olduğu yumuşak içimli, hafif bir İrlandalı.
Burun79%
Damak79%
Bitiş79%
79%Overall Score

One Response

  1. Ozzy

    Barış Bey tekrar tatmanızı öneririm. İnanılmaz bir viskidir kendileri. Çok daha yüksek bir puanı hakettiğini düşünüyorum.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.