John Walker & Sons XR 21, Sir Alexander Walker’ın 1800’lü yıllardaki formüllerinden ilham alınarak yaratılan özel bir harman. En genci 21 yıllık viskilerin karışımından oluşan ekspresyon, tasarımı ve motifleriyle göz kamaştıran bir şişeleme.

Johnnie Walker markasını kurulduğu günden günümüze tüm detaylarıyla anlattığım yazıma buradan göz atabilirsiniz.

John Walker & Sons XR 21 (Blended, 40% abv)

Burun: İlk koklamayla birlikte elma, tropik meyve, bal, vanilya kokuları belirgin. Hemen arkasından yoğun meşe, karamel, humidor ve çok hafif gerilerden is kokuları. Zarif ve zengin.

Damak: Burunda olduğu gibi meyvemsi aromalar belirgin. Elma, şeftali, portakal, kuru üzüm, tropik meyve aromalarına meşe, bitter çikolata, tatlı tütün, bal ve karamel eşlik ediyor. Burundaki isli tatları damakta da çok hafif hissetmek mümkün, fakat daha çok yanık meşe olarak adlandırabilirim. Dolgun bir yapıda.

Bitiş: Karamel, bitter çikolata ve meşe ile orta-uzun bir bitiş.

Genel: Johnnie Walker XR 21, zengin meyvemsi notalar ile yıllanmadan gelen tatların dengeyle sunan zarif, zengin karakterli bir viski. Özellikle Johnnie Walker 18 sevenlerin çok keyif alacağını düşünüyorum.

180621

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Johnnie Walker Tadım notları…

Johnnie Walker’ın ikonik yürüyen adam logosunun hikayesi…

“Harman Viskiler Hakkında Her Şey” yazım için…

John Walker & Sons XR 21
Zengin meyvemsi notalar ile yıllanmadan gelen tatların dengeyle sunan zarif, zengin karakterli bir viski. Özellikle Johnnie Walker 18 sevenlerin çok keyif alacağını düşünüyorum.
Burun86%
Damak85%
Bitiş85%
Genel85%
85%Overall Score
Reader Rating: (3 Votes)
88%

2 Responses

  1. Cihan

    Mesala şimdi bu 85 puan… 600 tl lik black label sherry finish 86 puan bundan kötü mü garip.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.