Kıbrıs’ın muhteşem tarihi ve coğrafyasıyla harmanlandığımız bu turla sizleri viskinin büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkarıyoruz…

Cyprus Royal Tourism ile organize ettiğimiz “Kıbrıs’ta Viski Tadım Deneyimi” turunda Kıbrıs’ın güzel havasının ve harika coğrafyasının tadını çıkarırken, tur boyunca hazırladığımız tadım ve deneyimlerle viski kültürünü keşfedeceğiz. 3 gece – 4 gün (18-21 Kasım) sürecek turdaki konaklamamız Kaya Palazzo Resort Hotel & Casino’da olacak.

Viski yolculuğumuz ilk gün akşam yemeği sonrasında başlayacak. “Whisky 101” tadımıyla amacımız viskiye dair genel konuları kapsamak olacak. Viski tarihi, üretimi, çeşitleri, viski ülkeleri, viskiyle alakalı yanlış bilinen şeyler gibi başlıkları detaylandıracağız. İskoçya, İrlanda ve Amerika’dan farklı örnekler tadacağız.

Otelde alacağımız kahvaltı ve öğle yemeğinin ardından ikinci tadımımız olan “Whisky 201” olacak. Bu tadımda viskinin aromalarına ve bunun sebeplerine yoğunlaşacağız, biraz daha detaya ineceğiz. Farklı fıçılardan olgunlaştırılan sofistike ve kompleks viskileri tadarak viskiyi oluşturan farklı aromaları keşfederek, bu lezzetleri oluşturan nedenleri konuşacağız.

Son günümüzde ise Girne merkezini ve Bellapais köyünü gezdikten sonra Bellapais Kybele Restaurant’ın 700 yıllık orta çağ yapısı mahzeninde son tadımımızı gerçekleştireceğiz. “İsli Viskiler” temasıyla yoğun isli bir tadım sonrasında Kıbrıs mutfağının seçme örneklerinin sunulacağı özel menümüz eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız ve “Viski & Yemek” üzerine konuşacağız. Yemek sonrasında ise purolarımızı yakacağız ve “Viski & Puro” eşleşmesi üzerine sohbet ederek geceyi sonlandıracağız.

Tur boyunca bize eşlik edecek viski, puro ve özel yemeklere ek olarak katılımcıların diledikleri şekilde zaman geçirebilmeleri için bol boş vakti de olacak.

Turla ilgili detayları öğrenmek ve rezervasyon yapmak için @horizon_consultancy Instagram hesabına mesaj atabilir, Alper Işıntan‘a mail gönderebilir veya direkt bu numaradan (+90 530 122 10 03) kendisine ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın