& Viski 2 Yaşında!

2 sene önce açmış olduğum viski kültürü bloğumun yeni yaşını, yakın dostlarımla 10 Karaköy’de #walktoblack teması altında çok keyifli bir partiyle kutladım.

Bu güzel günde beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma çok teşekkür ederim!


& Viski’nin 2.yaşına dair çok kısaca birkaç şey paylaşmak istiyorum.

& Viski’yi 2016’nın kasım ayında açmıştım. Bu bloğu açarken ilk amacım viski kültürünü öğrenmek, öğrenirken paylaşmak ve bu vesileyle de Türkiye’deki viski kültürüne ve oldukça kısıtlı olan viski literatürüne katkı sağlamaktı.

Şu anda gerek okunma/takip edilme rakamları, gerek okuculardan aldığım güzel yorumlar, gerekse & Viski’nin kazandığı başarıları göz önünde bulundurduğumda, bu amacımı belli bir ölçüde başardığımı düşünüyorum ve bu beni gerçekten çok mutlu ediyor…

Hiç şüphesiz, bu 2 senede & Viski’nin bana kattığı en güzel şey viski sayesinde iyi ki hayatıma girmiş diyebileceğim çok güzel insanlarla tanışmam oldu.

2. senemi geçirdiğim 2018 yılı hem benim için hem de & Viski için tam anlamıyla harika bir yıl oldu! 

2018 içerisinde & Viski, dünyanın en iyi viski bloglarının olduğu “Feedspot Top 40 Whiskey Blogs” listesinde kendine 24. sırada yer buldu. Ardından & Viski, “Dünyanın en çok ziyaret edilen viski blogları” arasında yer aldı.

Son olarak ise, 2018 Altın Örümcek Web Ödüllerinde “En İyi Bireysel Blog” seçildi.

İnternetin en prestijli ödüllerinden biri olarak gösterilen ve kısaca “İnternetin Oscar Ödülü” olarak nitelendirilen bir ödülü 2. senemde kazanmak harika bir duygu! 

Dilerim & Viski’de yaptığım paylaşımlar, viski kültürüne ilgi duyanlar için iyi bir kaynak olmaya ve Türkiye’de yavaş yavaş gelişmekte olan bu kültüre katkı sağlamaya devam eder.

Desteği ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim!


10 Karaköy’deki #walktoblack kutlamasından bazı kareler…

Leave a Reply

Your email address will not be published.