Viski içmek başlı başına bir keyiftir. Hele bir de viski yanında güzel bir eşlikçiniz var ise bu keyfiniz kat kat artacaktır. Viskinizi yudumlarken özenle hazırlanmış bir aperatif, lezzetli bir çikolata, zengin bir peynir tabağı, güzel aromalı bir puro veya bunun gibi birçok eşlikçiyi kişisel zevkinize göre viski yanında tercih edebilirsiniz.

Tüm bu saydığım eşlikçilerden önce benim için viskinin yanında en iyi eşlikçi, keyfinize ortak olacak iyi dostlardır. Eğer bu kişiler bir de viskiye meraklı ise, beraber viskinizi yudumladıktan sonra üzerine konuşmak, yorumlamak ve fikir paylaşımında bulunmak hem çok keyiflidir, hem de bir o kadar öğreticidir.

Viskinin en iyi eşlikçisi iyi bir dosttur” mottosundan yola çıkarak viski konusunda meraklı arkadaşlarla ufak bir viski tadım kulübü kurduk: “WhiskyTalks

WhiskyTalks olarak amacımız düzenli olarak bir araya gelerek farklı temalar altında değişik viskiler ve eşlikçiler deneyerek, bu deneyimleri sizlerle paylaşmak.

İlk WhiskyTalks buluşmasını çok yakın bir zamanda yapmayı planlıyoruz. Temamız şimdiden hazır… “İsli Viskiler ve Eşlikçiler” başlığı altında isli viskileri ve farklı türde etlerle hazırlanmış aperatifleri deneyeceğiz. Tadım gecesi sonrası notlarımı en kısa zamanda sizlerle paylaşıyor olacağım.