Tennessee’li viski devi Jack Daniel’s’ın en prestijli ekspresyonlarından biri olan Jack Daniel’s Single Barrel Select, tek bir fıçıdan (Single Barrel) çıkarak şişelenmiş bir viski. %45 alkol seviyesi ile şişelenen Jack Daniel’s Single Barrel Select, markanın standart No:7 ekspresyonundan biraz daha uzun bir yıllanma süresine sahip (4-5 yıllık olduğu tahmin ediliyor).

Tek fıçıdan çıkma olayını (Single Barrel) kısaca şu şekilde özetleyebiliriz;

Her bir Single Barrel Select şişesi, baş harmancının özenle seçtiği fıçılardan dolduruluyor. Her şişe tek bir fıçıdan dolduruluyor. Bu da farklı fıçıdan çıkan viskilerin ufak da olsa farklı karakterlere sahip olabileceği anlamına geliyor. Şişeler üzerinde viskinin hangi fıçıdan çıktığı bilgisi belirtiliyor.

Jack Daniel’s Single Barrel Select (Tennessee Viskisi, 45% abv)

Burun: Yanıksı ve füme notalar. Karamel, mısır ve gerilerden gelen is. Jack Daniel’s’ın kendine özel kömürden filtrasyon işleminin etkisini çok net hissedebiliyoruz.

Damak: Oldukça yoğun ve kompleks. Baharat, vanilya ve bal notaları. Burunda olduğu gibi damakta da yanıksı. Belki biraz tütünü anımsatabilir… İçimi kolay, yumuşak bir viski.

Bitiş: Uzun soluklu tatlı bir bitiş, karamel ve yanık meşe.

Genel YorumJack Daniel’s Single Barrel Select, markanın standart ekspresyonu No.7’ye göre daha dengeli ve kompleks bir içim sunuyor.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Jack Daniel’s tadım notları…

Amerikan viskileri tadım notları…

Tennessee viskilerini anlattığım yazım için…

Jack Daniel's Single Barrel Select
Markanın standart ekspresyonu No.7'ye göre daha dengeli ve kompleks bir içim sunuyor.
Burun86%
Damak85%
Bitiş84%
Genel85%
85%Overall Score
Reader Rating: (24 Votes)
77%

Leave a Reply

Your email address will not be published.