Tennessee’li viski devi Jack Daniel’s’ın en prestijli ekspresyonlarından biri olan Jack Daniel’s Single Barrel Select, tek bir fıçıdan (Single Barrel) çıkarak şişelenmiş bir viski. %45 alkol seviyesi ile şişelenen Jack Daniel’s Single Barrel Select, markanın standart No.7 ekspresyonundan biraz daha uzun bir yıllanma süresine sahip.

Tek fıçıdan çıkma olayını (Single Barrel) kısaca şu şekilde özetleyebiliriz; Her bir Single Barrel Select şişesi, baş harmancının özenle seçtiği fıçılardan dolduruluyor. Her şişe tek bir fıçıdan dolduruluyor. Bu da farklı fıçıdan çıkan viskilerin çok ufak da olsa farklı karakterlere sahip olabileceği anlamına geliyor. Şişeler üzerinde viskinin hangi fıçıdan çıktığı bilgisi belirtiliyor.

Jack Daniel’s Single Barrel Select (Tennessee Whiskey, 45% abv)

Burun: İlk koklamayla dolgun karamel, bal ve kahvaltılık gevrek kokuları. Bu kokuları hafif yanık meşe ve tarçın takip ediyor.

Damak: Tarçın, karamel, vanilya ve bal tatlarını fındıksı ve baharatlı nüanslar takip ediyor. Burunda olduğu gibi yanık meşe ve tütün olarak adlandırabileceğim tatlar. Ağzı sıvayan, dolgun bir yapıda.

Bitiş: Uzun soluklu tatlı bir bitiş, karamel ve yanık meşe.

Jack Daniel’s Single Barrel Select, markanın standart ekspresyonu No.7’ye göre daha gövdeli, baharatlı ve kompleks bir içim sunuyor.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Jack Daniel’s tadım notları…

Amerikan viskileri tadım notları…

Tennessee viskilerini anlattığım yazım için…

Jack Daniel's Single Barrel Select
Burun85%
Damak85%
Bitiş84%
85%Overall Score

Leave a Reply

Your email address will not be published.