& Viski 3 Yaşında!

13 Kasım Çarşamba akşamı St.Regis – Spago’da, 2016 kasım ayında açmış olduğum viski kültürü platformu veviski.com’un yeni yaşını, ailem, yakın arkadaşlarım ve & Viski sayesinde tanıştığım dostlarımla beraber çok keyifli bir partiyle kutladık.

“We are The Walkers” temasıyla gerçekleşen partide, Onur Balk ve ekibinin hazırladığı müthiş Highball kokteyllerini farklı yemek eşleşmeleriyle tattık.

Benim için gecenin en güzel detaylarından biri de bu geceye ve & Viski’ye özel hazırlanan “Johnnie & veviski” kokteyli oldu…

Johnnie Walker Black Label, Lapsang Souchong, Orange Bitter ve Lime ile hazırlanan “Johnnie & veviski” favori viski kokteyllerimden biri oldu diyebilirim.

& Viski’nin daha önceki yaş günlerini de farklı şekillerde kutlamıştım, fakat bu seneki kutlama benim için çok özeldi…

Henüz 3 sene önce kurduğum sayfamın yeni yaşını böyle bir kalabalık ve coşkuyla kutlamak gerçekten harika bir his! Umarım bu kalabalık ve heyecan her sene artarak devam eder!

Bu müthiş kutlamanın organizasyonunda destek veren wearethewalkers ve Hybrid Community ekipleri başta olmak üzere, beni yalnız bırakmayan dostlarıma ve bu viski serüvenimde bana eşlik eden herkese çok teşekkür ederim!

#wearethewalkers #JoinWalkers #veviski3yasinda 


& Viski’nin 3. yılı benim için nasıl geçti, kısaca özetlemek istiyorum:

& Viski’nin 3. yılını geçirdiğim bu sene, benim için oldukça yoğun fakat bir o kadar da keyifli yıl oldu. 

Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de, yazılarıma son hızla devam ettim. Bu hafta itibariyle “veviski.com tam 400 yazıya ulaştı!”. Bir önceki seneye kıyasla 2 kat artan site trafiği, okunma rakamları ve sitem hakkında aldığım olumlu yorumları gördükçe, her bir yazım için yaptığım sayfalarca araştırma ve harcadığım zamana değdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

2019 içerisinde harika viski gezileri yaptım. Bunlardan ilki Şubat ayında katıldığım Glasgow’daki Old & Rare Whisky Show oldu. Whisky Show sonrasında da İskoçya’nın Lowland bölgesinde damıtımevi gezileri yaptım. Eylül ayında Whisky Show London 2019‘a katıldım. Sonrasında ise İskoçya’ya geçerek viskinin başkenti Speyside’da tam 6 damıtımevi gezisi yaptım.

Bu sene tadım etkinlikleri olarak da oldukça yoğun geçti. Haftalık/aylık olarak verdiğim viski eğitimlerinin sayısı giderek arttı. Notlarıma baktığımda yaptığım tadımların sayısı yaklaşık 30’a ulaşmış. Bu da yine yaklaşık olarak 600-700 kişiye viski anlattığım anlamına geliyor.

Viski eğitimlerine ek olarak, Viski Kokteylleri Atölyesi ve Sinema & Viski gibi farklı etkinlikler de düzenledim.

Son olarak, benim için diğer bir güzel gelişme de değişen logom oldu. 2016 yılında kendi tasarladığım logomu yakın arkadaşım Polin Kuyumciyan‘a teslim ettim ve ortaya içime çok sinen yepyeni, harika bir logo çıktı.

Umarım & Viski önümüzdeki yıllarda da, viski kültürüne ilgi duyan herkes için bir kaynak olmaya devam eder ve viski meraklılarına bilgi, keyif ve motivasyon veren bir mecraa olmaya devam eder.

Destekleyen herkese çok teşekkürler!

Slainte!


& Viski 3. Yaş Partisinden Kareler

Leave a Reply

Your email address will not be published.