Winter is here! Diageo‘nun son yılların en popüler dizilerinden Game of Thrones için özel çıkardığı, Johnnie Walker White Walker’ın lansmanı dün gece Hasköy İplik Fabrikasında yapıldı.

Lansmanda tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Mekan seçimi, atmosfer, müzik, dekorasyon ve diğer tüm ayrıntılar, geceye katılan herkesi tam da yeni sezon öncesi Westeros havasına soktu diyebilirim…

White Walker’ın geceye girişi çok görkemli, bir kadar ürpertici şekilde yapıldı!

Bir anda sahnede beliren Night King, bir buz parçasını baltasıyla kırarak, buzun içerisinden White Walker şişesini çıkardı. Sonrasında ise Ertan Engin‘in anlatımıyla yeni harmanın hikayesini dinledik.

Lansmanda diğer bir hoşuma giden detay ise Game of Thrones temasındaki kokteyllerdi. You Know Nothing, White Walker Highball, The Red Wedding ve White Walker Old Fashioned kokteyllerinden oluşan bir menü yaratılmış.

White Walker’dan kısaca bahsetmek gerekirse;

Johnnie Walker harmanlama ekibi tarafından yaratılan White Walker’un içerisinde, markanın diğer ekspresyonlarında da yer alan Cardhu, Clynelish ve Cameronbridge gibi damıtımevlerinden viskiler bulunuyor.

Genel olarak, vanilyamsı ve karamelize tatların baskın olduğu kolay içimli bir harman. White Walker, özellikle tatlı viskileri sevenlerin ve viskiyi hafif soğuk/buzlu tercih edenlerin keyif alacağı bir viski olabilir.

Johnnie Walker White Walker için detaylı tadım notlarıma buradan göz atabilirsiniz!

White Walker’ın şişesi, Game of Thrones’a özel tasarımına ek olarak gizli bir detay daha barındırıyor. Şişenin üzerinde termokromik mürekkep ile gizli bir mesaj yazılmış. Eğer şişeyi belli bir seviyede soğutursanız, şişenin yan tarafında “Winter is here” şeklinde bir yazı beliriyor!

Johnnie Walker White Walker, Game of Thrones hayranlarının keyifle içeceği ve muhtemelen şişesini hiç atmayacakları bir ekspresyon olacak gibi…

Lansman gecesinden kareler…

Leave a Reply

Your email address will not be published.