Lagavulin’den Nick Offerman‘a özel bir viski geliyor!

Islay bölgesinin önde gelen damıtımevlerinden Lagavulin, Parks and Recreation dizisinden Ron Swanson karakteriyle tanıdığımız Nick Offerman’a özel bir ekspresyon çıkarmaya hazırlanıyor.

Diziye ve Offerman’a hakim değilseniz ve “Peki kimdir bu Nick Offerman?” diyorsanız, çok kısaca bahsedeyim.

Nick Offerman, Parks and Recreation dizisinde Ron Swanson adında tam bir Lagavulin aşığı olan bir karakteri canlandırıyor. Dizide Offerman’ın karakteri Swanson’ın Lagavulin içtiği onlarca sahne yer alıyor.

Dizide Swanson’ın bu isli viskiye tutkusu o kadar fazla ki, bu iş bir bölümde Swanson’ın Lagavulin damıtımevinin %51 hissesini satın almasına kadar gidiyor…

Offerman’ın dizideki bu Lagavulin aşkı, gerçek hayatında da pek farklı değil. Bunu da birçok açıklamasında ve paylaşımlarında görüyoruz.

Bu özel ekspresyon haberiyle, Lagavulin ve Offerman işbirliğini ilk kez duymuş olmuyoruz. İkili geçtiğimiz yıllarda farklı projelerle karşımıza çıkmış ve ben de birkaç yazımda bu projelerden bahsetmiştim.

“Ron Swanson ile 1 Saatlik Lagavulin Keyfi” ve “Lagavulin & Yılbaşı” yazılarıma göz atabilirsiniz.

Lagavulin Offerman Edition’dan kısaca bahsetmek gerekirse;

Viskiyle alakalı detaylar henüz netleşmiş değil. Hatta henüz resmi bir duyuru da yapılmış değil. Ekspresyon haberinin kaynağı ise, Alcohol and Tobacco Tax and Trade Bureau (TTB) kurumuna yapılan bir etiket başvurusunda gizli.

Başvuruda paylaşılan etikete yakından baktığımızda, Offerman ibaresine ek olarak, Offerman sanki adeta markanın kurucusuymuş gibi bir portre ve Lagavulin’e dair söylediği sözlerini görüyoruz.

Etiket detaylarına göre çıkacak ekspresyon 11 yıl olgunlaştırılıp, 46% alkol derecesiyle şişelenerek, sınırlı sayıda piyasaya sürülecek.

Lagavulin Offerman Edition’ın bu yılın sonuna kadar raflarda olması bekliyor. Ekspresyonun fiyatı ve hangi ülkelerde satışa sunulacağı ise net değil.


Bu yazı ilginizi çektiyse;

“Viski ile Özdeşleşen Karakterler” yazıma göz atabilirsiniz!

Leave a Reply

Your email address will not be published.