Viski dünyasının dev markalarından Jack Daniel’s ve Formula 1’in en köklü takımlarından McLaren çok ses getirecek bir partnerliğe imza atıyor. Geçtiğimiz yıl duyurulan partnerlikle beraber 155 yılı aşkın tarihiyle Jack Daniel’s ve 20 kez Formula 1 şampiyonluğu yaşamış McLaren’ı artık pistlerde birlikte göreceğiz.

Özellikle son yıllarda popülaritesi iyice artan ve biraz da Netflix belgeseli Drive to Survive’ın katkısıyla her yaştan insanı kendine çeken Formula 1’e ilk kez sponsor olan Jack Daniel’s bu partnerlikle zaten yüksek olan marka algısını iyice pekiştirecek gibi görünüyor.

Konu Jack Daniel’s olunca tabii ki işin içinde viski olmazsa olmaz… Bu partnerliği ve iki markanın kurucuları Mr. Jack Daniel ve Bruce McLaren’i de onore etmek amacıyla Jack Daniel’s özel etiket tasarımlı bir şişe çıkarıyor. Limitli sayıda satışa sunulan Jack Daniel’s McLaren Edition, etiket tasarımı üzerinde iki markaya ait ikonik motif ve renkleri barındırıyor. Jack Daniel’s McLaren Edition Mayıs 2023 itibariyle, dünya genelinde Formula 1 yarışlarının olduğu ülkelerde raflardaki yerini almaya başladı bile.

Şimdi bütün gözler 8-9 Temmuz 2023 hafta sonu Silverstone’da yapılacak British Grand Prix’de olacak… Bu Grand Prix’de ben de yerimi alıp sizlerle tüm heyecanı paylaşacağım. Paylaşımlarımı Instagram hesabımdan takip edebilirsiniz.


Jack Daniel’s and McLaren Racing announced a multi-year partnership making Jack Daniel’s Tennessee Whiskey an Official Partner of the McLaren Formula 1 Team beginning in 2023. Over 155 years of heritage in American whiskey Jack Daniel’s will be entering Formula 1 for the first time. There is no doubt, this partnership will contribute brand’s global presence and reaching new consumers as Formula 1 has become quite popular especially last couple of years.

In celebration of this partnershipJack Daniel’s released a new limited edition McLaren Edition. This limited edition bottle design for Jack Daniel’s Tennessee Whiskey commemorates the two pioneering founders behind each of these iconic brands – Mr. Jack Daniel himself and Bruce McLaren. This limited edition bottle will be available in select Formula 1 race cities across the globe as early as May 2023.

Now all eyes will be on the British Grand Prix that will be take place on the 8-9th July 2023 in Silverstone. I’m so excited that I’ll be also there and will be sharing the excitement of Formala 1. You can follow me on Instagram so keep up with some F1 & Jack Daniel’s content.

Leave a Reply

Your email address will not be published.