Geçtiğimiz günlerde İskoçya’nın Highland bölgesinin ünlü viski üreticilerinde Glengoyne çok ilginç bir kutu tasarımı tanıttı. “The Offline Edition” adı verilen bu özel kutu, elektronik cihazların dikkatinizi dağıtmasına izin vermeden viskinizi keyifle yudumlanmanız amacıyla tasarlanmış.

Glengoyne ve BLOCK firması iş birliği sonucu ortaya çıkan bu ilginç proje muhtemelen birçoğumuzun yaşadığı sürekli “online” olma sorununa dikkat çekiyor. Yapılan araştırmalara göre yetişkinlerin 38%’si aileleriyle ve dostlarıyla geçirdikleri zamanlarda sürekli telefonlarına baktıklarına, 52%’si ise telefona baktıktan sonra söyleyeceklerini unuttuklarını ve sohbetin bölündüğünü gösteriyor.

Glengoyne’un Offline Edition kutusu sizi bu digital bölünmelerden kurtararak sevdiklerinizle daha keyifli bir zaman geçirmenizi sağlamayı amaçlıyor. Faraday kafesinden alınan ilhamla tasarlanan bu kutuya telefonları koyduktan sonra elektromanyetik sinyaller vasıtasıyla kutu içerisindeki telefonların sinyalleri tamamen kayboluyor. Siz de telefonlarla meşgul olmadan viskinizin keyfini çıkarıyorsunuz.

Bu PR çalışması bence markanın “Unhurried since 1833” mottosuyla oldukça uyumlu olmuş. Geçtiğimiz aylarda ziyaret etme şansım olan Glengoyne damıtımevi İskoçya’da en yavaş damıtım yapan markalarından biri olarak dikkat çekiyor. Markanın deyimiyle acele etmeden yavaş yavaş damıtım yapılıyor. Damıtımın yavaş yapılması da imbikler içindeki reflux’ı arttırarak daha yumuşak bir alkol açığa çıkartıyor.

Glengoyne’a bu özel kutu ve Glengoyne The Legacy Series Chapter Three ekspresyonunu yolladıkları için çok teşekkür ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.