Yeni Rakı Ustaların Karışımı (Türkiye, 45.5% abv)

Yeni Rakı 1937, Yeni Rakı Âlâ ve Yeni Rakı Yeni Seri’nin karışımından oluşan Yeni Rakı Ustaların Karışımı Türkiye’nin ilk harman rakısı olma özelliğini taşıyor. 3 rakı Rakı ustalarının belirlediği miktarlarda bir araya getirildikten sonra ekstradan 1 ay daha dinlendirilip 45.5% alkol derecesiyle şişeleniyor. 2016’da yılında lansmanı yapılan Yeni Rakı Ustaların Karışımı 2018’de WSA (World Spirit Awards) ödüllerinde altın madalya kazandı.

Tadım Notları: Sek olarak koklandığında taze üzüm ve anason kokuları belirgin. Su eklendiği zaman burunda taze üzüm, anason ve hafif vanilya notaları. Damakta da burunla benzer bir karakterde. Oldukça yumuşak içimli, kaygan bir yapıda. Birçok farklı yemek ile uyum sağlayabileceğini düşündüğüm Ustaların Karışımı’nı özellikle soğuk meze ve balık mezeleriyle çok yakıştırıyorum.

29072023


Yeni Rakı Ustaların Karışımı is produced with a combination of Yeni Rakı, Yeni Rakı Yeni Seri and Yeni Rakı Âlâ at certain percentages by Yeni Rakı Masters. Rewarded with golden award in WSA 2018 (World Spirit Awards), this is the first blended rakı of Turkey. Fresh, aromatic and smooth. It goes really well with cold meze and fish dishes.

Tasting Notes: On the nose it’s quite fresh with strong aniseed and grape notes. When it’s added water, fresh grapes and aniseed notes are followed by hints of vanilla. Palate is similar with the nose. Quite smooth and easy-drinking. It can easily pair well with different types of food, but I especially loved it with cold mese and small fish plates.

Yeni Rakı Ustaların Karışımı
79%Overall Score

Leave a Reply

Your email address will not be published.