Johnnie Walker White Walker, Diageo’nun son yılların en popüler dizilerinden biri olan Game of Thrones için çıkarmış olduğu özel bir ekspresyon. Johnnie Walker harmanlama ekibi tarafından yaratılan White Walker’un içerisinde diğer Johnnie Walker ekspresyonlarında da yer alan CardhuClynelish ve Cameronbridge damıtımevlerinden viskiler bulunuyor.

Özellikle soğuk içime uygun olarak yaratılan Johnnie Walker White Walker şişesinin üzerinde çok ilginç bir detay barındırıyor!

Şişenin üzerinde termokromik mürekkep ile yazılmış gizli bir mesaj bulunuyor. Şişeyi belli bir seviyede soğuttuğunuz zaman, şişenin yan tarafında “Winter is here” şeklinde bir yazı beliriyor.

Johnnie Walker White Walker (İskoç Harman, %41.7 abv)

Burun: Vanilya, taze meyve ve karamel (toffee) gibi tatlı notalar. Özellikle vanilya fazlasıyla baskın. Yumuşak ve dolgun bir görüntüde.

Damak: Burunda olduğu gibi vanilya oldukça belirgin. Onu meşe, karamel ve baharat aromaları takip ediyor. Burundan farklı olarak damakta daha genç bir görüntüde. Hafif kuru ve yakıcı. Buna rağmen kolay içimli diyebilirim.

Soğuk İçim: White Walker’ı hafif soğutarak tattığımda, baharatlı aromaların biraz daha belirginleştiğini söyleyebilirim.

Bitiş: Kısa ile orta arası uzunlukta bir bitişe sahip. Damakta tatlı, kuru ve baharatlı aromalar bırakıyor.

Genel Yorum: Genel olarak vanilyamsı ve karamelize tatların baskın olduğu, kolay içimli genç bir viski görüntüsünde. Özellikle Game of Thrones hayranlarının keyifle içeceği ve şişesini muhtemelen hiç atmayacakları bir ekspresyon!

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Harman viskiler hakkında detaylı bilgi için…

Tüm Johnnie Walker Tadım Notlarım…

Johnnie Walker White Walker
Vanilyamsı ve karamelize tatların baskın olduğu, kolay içimli genç bir viski.
Burun80%
Damak78%
Bitiş79%
Genel80%
79%Overall Score
Reader Rating: (8 Votes)
83%

Leave a Reply

Your email address will not be published.