YouTube’daki bu videomda yaklaşık 8 sene önce çıktığım viski yolculuğumda öğrendiklerimi kısaca sizlerle paylaşmak istedim. Benim için bir hobi olarak başlayan ama zamanla profesyonel bir uğraşa dönüşen viski kültürüne dair kendinizi nasıl geliştirebileceğinize dair naçizane önerilerimi paylaştım.

Videoda önerilerime ek olarak yakın zamanda Edinburgh Whisky Academy’de katıldığım eğitimden deneyimlerimi de anlattım. Umarım bu önerilerim ve notlarım size kendi viski yolculuğunuzda fayda sağlar.

Hala abone olmadıysanız, kanala abone olup, beğeni ve yorumlarınızla desteklerseniz çok sevinirim.

Sonraki videolarda görüşmek üzere!

4 Responses

 1. Peker

  Barış Bey yaklaşık 10 sene önce bıraktığım viskiyi tesadüfen açtığım sizin bir videonuz vasıtasıyla tekrar ilgi duymaya başladım.Önceden sadece bildiğimiz bir iki marka dışında içtiğim viskide yoktu aslında.(Jack daniels,red label ballantines,red label gibi)bunlarıda kadayı bulmak için içerdik.Sizin videolarınızla birlikte tekrar viski içmeye karar verdim ama bu sefer sarhoş olmak için değil tadını çıkarmak için.10 yıl sonra hangi viskiyle başlamamı önerirsiniz???meyvemsi tadlardan başlmak istiyorum mesela.Almanya’da yaşıyorum
  (Viskiye ekonomik ulaşım açısından)

  Reply
 2. ali orhun

  sevgili barış mercan bu kültüre bize ışık olduğun için teşekkürler. blog için video eklentisi olması çok hoş fakat yazı ekleyebilirsen de süper olur. Okumayı çok sevdiğimden bu bilgileri okuyarak öğrenmek isterim teşekkür ederim.

  Reply
  • Baris Mercan

   Ben teşekkür ederim Ali Bey. Her mecraya fazlasıyla içerik üretmek ben de çok istiyorum fakat takdir edersiniz ki ne yazık ki zaman olmuyor. Yakın zamanda kitap çalışmalarıma başlayacağım, umarım çıktığı zaman onu keyifle okuyor olursunuz 🙂

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.