Viski dünyasında, viskinin sek içilmesini gerektiğini düşünen ciddi bir kitle bulunsa da, son yıllarda viskili kokteyllere büyük bir talep ve merak olduğunu bir gerçek. Viskili kokteyller, gerek sosyal medyada, gerekse tadımlarda benim de en çok soru aldığım konuların başında geliyor. Bu nedenle bu konu özelinde bir etkinlik düzenlemek uzun süredir aklımdaydı.

Instagram’da kokteyl konusunda keyifle takip ettiğim isimlerden biri olan ve sonrasında düzenlediği kokteyl atölyelerinden birinde tanışma fırsatı yakaladığım Jigger İstanbul‘un kurucusu sevgili dostum Uğur ile beraber, “Whisky Tasting & Whisky Cocktails Workshop” adı altında bir atölye organize etmeye karar verdik.

10 Eylül 2019 Salı günü Nişantaşı Joker No:5‘te 19.30’da düzenleyeceğimiz Workshop, “Viski Kültürüne Giriş + Viski Kokteylleri” konseptinde olacak. (Katılım 16 kişiyle sınırlı)

3 viski tadacağımız etkinlikte (Cardhu 12, Bulleit Bourbon ve Johnnie Walker Gold Label), Old Fashioned ve Golden Sour kokteyllerini hazırlayacağız.

Atölyeye rezervasyon yaptırmak için bu linkten formu doldurmanız yeterli!


Atölyenin detaylı içeriği şu şekilde:

Workhop’a, Viski tarihi, üretimi, çeşitleri gibi genel viski kültürü konularından bahsederek başlayacağız. Sonrasında ise viski tadımına geçeceğiz.

İlk viskimiz Cardhu ile İskoçya’nın kalbi olarak nitelendirebileceğimiz Speyside bölgesinin ana karakterini keşfederken, aynı zaman tüm Johnnie Walker harmanlarının içerisinde yer alan bu malt viskiyi tadarken Malt ve Harman dünyasından bahsedeceğiz.

2. viskimiz Johnnie Walker Gold Label ile dünya viski tüketiminin %92’sini kapsayan Harman (Blended) viskilere dair “Harman viskiler nasıl üretilir, farkları nelerdir, harmanlama işini kim ve nasıl yapar” gibi detayları konuşacağız.

Son viskimiz Bulleit ile beraber İskoçya’dan Amerika’ya geçeceğiz. Bulleit’ı tadarken Amerikan viskilerinden ve diğer ülkelerden farklarından bahsedeceğiz.

Viskilerimizi tattıktan sonra sıra kokteyllerde! İlk kokteylimiz Bulleit ile hazırlayacağımız ve benim de favori viski kokteylim olan Old Fashioned. Sonraki kokteylimiz ise Gold Label kullanarak hazırlayacağımız Golden Sour olacak. Kokteyllerimizi hazırlarken her bir kokteylin öyküsünden ve yapımına dair detayları konuşacağız.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için;

Instagram üzerinden mesaj atmanız yeterli: @barismercan & @jiggeristanbul

Comment

Email adresiniz yayınlanmayacak.