Yılın en güzel zamanı geldi çattı! Whisky Show London 2019, 28-29 Eylül tarihlerinde Londra Old Billingsgate’de düzenlenecek. Benim de ilk kez bu sene katılım sağlayacağım Whisky Show London, sektörün önde gelen marka ve isimlerinin katıldığı, birçok ülkeden viski tutkununun adeta akın ettiği için bir “Viski Festivali”!

Her sene farklı bir temayla gerçekleştirilen Whisky Show’un bu seneki teması “Journey of the Cask / Fıçının Yolculuğu” olacak. Bu sene benim de üzerine çok araştırma yaptığım “Fıçı & Olgunlaşma” konusuna burada da rastlamak hoş bir tesadüf oldu.

The Whisky Exchange‘in düzenlediği Whisky Show London 2019’da farklı ülkelerden yüzlerce viski üreticisine ek olarak bağımsız şişeleyeciler de bulunuyor. Fuarda bu sene 600’den fazla viskinin olacağı söyleniyor!

Whisky Show’u en verimli şekilde geçirmek ve tatmak istediğim ekspresyonları kaçırmamak için Londra öncesi ön bir çalışma yapmam şart…

Bu sene geçtiğimiz yıl olduğu gibi “Rum” da viskiye alternatif içki olarak fuardaki yerini alacak. Bu detay Whisky Show’la alakalı beni daha da heyecanlandırdı diyebilirim. Orada tadacağım farklı romlar ile yakın zaman önce veviski.com’da açtığım “Viskiye Alternatif” bölümününü daha da zenginleştirebileceğim.

Whisky Show London 2019 boyunca yapacağım paylaşımları Instagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz!

Whisky Show London sonrasında İskoçya‘nın Speyside bölgesine uçarak damıtımevi turları yapacağım. Burada amacım “3 Günde 6 Damıtımevi” gezmek!

Ziyaret listemde şimdilik, Macallan, Cardhu, Aberlour, Glenlivet, Glenfiddich, Strathisla gibi yerler bulunuyor. Damıtımevlerinden yapacağım paylaşımlar için de mutlaka takipte kalın! 


Whisky Show London’a önümüzdeki senelerde katılmayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken detaylar şu şekilde:

  • Whisky Show London, her sene Eylül ayının son haftasında düzenleniyor.
  • 2 gün süren organizasyona dilerseniz tek gün de katılabiliyorsunuz. 1 günlük giriş bileti fiyatı £110 iken, 2 günlük giriş bileti için £195 talep ediliyor (2019 fiyatları)
  • Alacağınız bu biletlerle içeride Dream Dram’ler hariç tüm viskileri tadabiliyorsunuz, ki bu da 600-700 farklı ekspresyon demek.
  • Bilete ayrıca Whisky Show tadım kadehi, 1 öğün yemek, 1 Dream Dram jetonu ve farklı atölyelere giriş hakkı dahil.
  • Dream Dram’leri denemek için Token almak zorundasınız. 1 Token £10’a eş değer. Her bir Dream Dram’ın farklı bir ücretlendirmesi bulunuyor.
  • Son olarak, fuarda kapı açılış-kapanış saatlerinin 11.30 – 18:30 şeklinde olduğunu da belirteyim.
  • Daha detaylı bilgi için web sitelerine göz atabilirsiniz!


Whisky Show London 2019 boyunca yapacağım paylaşımları Instagram ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz!

Leave a Reply

Your email address will not be published.