House of Brothers’ta modayla geçen bir hafta sonunda Moda haftasının kapanışı harika bir yemekle kutlandı. House of Brothers’ta modacı Özlem Kaya‘nın davetiyle yapılan yemekte moda ve gastronominin müthiş bir birlikteliğine tanık olduk. #hobcelebratesfw

New York’dan Tokyo’ya, birçok farklı ülkede Stone Bars, Gramercy Tavern, Daniel NYC, French Laundry, Noma, ve Narisawa gibi Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmış olan ünlü şef Melih Demirel, son yılların dikkat çeken moda tasarımcılarından Özlem Kaya’nın geçtiğimiz günlerde sunduğu 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonundan esinlenerek çok özel bir kutlama menüsü hazırladı.

Özlem Kaya & Melih Demirel

Melih Demirel’in bu kutlama menüsünde, tuzda palamut, zahmetsiz karadeniz alası, çökertme kebabı ve tatlı olarak da acı çikolata yer aldı. Her bir öğünde ise Chivas XV dokunuşları kendini çok dengeli bir şekilde hissettirdi.

Bir viski aşığı olarak viskinin yemek ile kullanımının ne kadar zor olduğunu kendi yaptığım başarısız birçok demeden sonra tecrübe edindim. Fakat tabii işin içinde usta bir şef olunca bu denemeler oldukça dengeli ve başarılı sonuçlar vermiş.

Menüdeki her bir öğün harika bir deneyim sundu fakat ben özellikle çökertme kebabına bayıldım. Kimyonlu yoğurt, baharatlı domates sos, kemik öz suyu ve Chivas XV ile yapılan çökertme kebabının tadı hala damağımda diyebilirim. Yemeğin sonunda ikram edilen Chivas XV ile yapılan Acı çikolata da oldukça lezzetliydi.

Çökertme Kebabı

Acı Çikolata

Başından sonuna parçası olduğum #hobcelebratesfw kapsamında yapılan moda, gastronomi ve viskinin iç içe olduğu bu yoğun hafta benim için gerçekten çok ilginç ve keyifli bir deneyim oldu. Elimden geldiği kadarıyla bu keyifli deneyimi de sosyal medyada paylaşmaya gayret gösterdim. Proje kapsamında yapılan paylaşımları Instagram’da #hobcelebratesfw etiketinden takip edebilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

House of Brothers hakkında detaylı bilgi.

Chivas Regal tadım notlarım…

Leave a Reply

Your email address will not be published.