Kamp yapmak şu an hayatımda yapmaktan en keyif aldığım aktivitelerin başında geliyor. Kamp merakım aslında viski merakıyla hemen hemen aynı zamanlarda başladı.

Tıpkı viskide olduğu gibi kamp olayına girişmeden önce de uzun bir süre araştırma yaptım. “Kamp nasıl yapılır, nereye gidilir, hangi malzemeleri almak lazım, kampta ne yenir, hangi çadır, hangi bıçak…” derken kendimi bir anda farklı bir kültürün içinde buldum.

Birkaç acemi kamp sonrasında, 2 senede neredeyse her ay bir kamp yaparak kendimi bu işe iyice kaptırdığımı söyleyebilirim… Şehirden kısa süreliğine de olsa kaçmak, doğada olmak ve doğayla uğraşmak tam anlamıyla bir terapi!

Şehre sığmama noktasına gelen insan kalabalığından ve her yeri kaplayan “beton” bitki örtüsünden kaçmak isteyen herkese kamp yapmayı şiddetle tavsiye ederim!

Kampın tartışmasız en sevdiğim anı ise, kamp alanına tüm kurulum ve hazırlığımı yaptıktan sonra ateş başında keyifle viskimi yudumlamak…

İçtiğim viski ne olursa olsun, kampta içtiğim viskiler her zaman en keyifle içtiklerim oluyor. Çünkü bence ne içtiğinizle beraber, viskiyi nerede, ne zaman ve nasıl içtiğinizde de viski keyfini direkt olarak etkileyen faktörler…

& Viski‘yi açma amaçlarımdan biri de, viski kültürüyle kesişen ve tabii ki ilgimi çeken şeyleri paylaşmaktı. İşte kamp da benim için tam olarak böyle bir alan. Bu nedenle özellikle son zamanlarda, Instagram hesabımda #kampveviski paylaşımları da yapmaya başladım.

Umarım bu paylaşımlardan keyif alırsınız ve eğer ki içiniz de az da olsa kamp yapma isteği veya merakı varsa sizi bu konuda motive etmiş olurum…

Leave a Reply

Your email address will not be published.