Geçtiğimiz günlerde #walktoBlack kapsamında Mikla’da düzenlenen harika bir etkinliğe katıldım.

“Sundown Scotch Experience” adı altında yapılan etkinlikte World Class 2017 Türkiye birincisi ve Dünya üçüncüsü Kevin Patnode‘un hazırlamış olduğu kokteylleri tattık.

2005 yılında Mehmet Gürs tarafından açılan Mikla‘nın, Dünyanın En İyi 50 Restoranı listesinde yer alan ilk Türk restoranı olduğunu belirteyim.

Kokteyllerin ortak noktası hepsinin merkezinde Johnnie Walker’ın son çıkan ekspresyonu Johnnie Walker Blenders’ Batch Wine Cask Blend‘in olmasıydı.

Kokteyller ve tarifleri şu şekilde:

 • Wine Cask Sangria: 30ml JW Wine Cask Blend, 20ml Merlot, 20ml Lemon Juice, 15ml Şeker şurubu, Garnish olarak çilek ve kuru portakal.
 • Wine Cask White Spritz: 50ml JW Wine Cask Blend, 60ml Tonic, Garnish olarak yeşil elma dilimleri ve nane.
 • Wine Cask Berry Collins: 30 ml JW Wine Cask Blend, 50ml Tonic, 20ml Cranberry Juice, Garnish olarak çilek. 

3 kokteyl arasında benim en çok hoşuma giden Wine Cask Sangria oldu. JW Wine Cask Blend’in tatlı şarabi aromalarını Merlot çok iyi tamamlamış!

Kokteyllerden sonra, Wine Cask Blend’i bir de tek başına buzlu olarak denedim. Her viskiye buz yakışmaz, ama Wine Cask Blend birkaç parça buz ile gerçekten güzel oldu.

Johnnie Walker Blenders’ Batch Wine Cask Blend, içerisinde baş harmancı Jim Beveridge‘in 10 seneyi aşkın bir süre önce şarap fıçılarına yerleştirdiği viskileri barındırıyor. (Detaylı tadım notlarım için tıklayın)

Etkinlikte sektörden birçok kişiye ek olarak viski vasıtasıyla tanıştığım Keşfettik, NeGezdikGurmexUmitko ve Coopers’ Whisky gibi insanları görmek ve muhabbet etmek çok keyifliydi.

3 Responses

 1. Gurmex

  Selam Barış seni keyifle takip ediyoruz. Bu güzel etkinlikte yüzyüze tanışmış olmaktan bizde çok mutluyuz. Daima sevgiyle ve viskiyle kal.?

  Reply
  • & Viski

   Ben de tanıştığıma çok memnun oldum. Keyifli sohbet için çok teşekkürler 🙂 Görüşmek dileğiyle!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.