Johnnie Walker Blenders’ Batch Wine Cask Blend, içinde baş harmancı Jim Beveridge‘in 10 seneyi aşkın bir süre önce şarap fıçılarına yerleştirdiği viskileri barındırıyor. Jim Beveridge ve harmanlama ekibinden Aimée Gibson‘ın uzun yıllar süren test ve denemeleri sonucu ortaya çıkan ekspresyon %40 alkol oranı ile şişeleniyor.

Tüm Blenders’ Batch serisinde olduğu gibi Wine Cask Blend’in şişesininde de “Experimental” yani “Deneysel” özelliğine vurgu yapılmış. Özellikle “An Experimental Sundown Scotch” ibaresi ilgi çekici…

Johnnie Walker Blenders’ Batch Wine Cask Blend (İskoç Harman, 40% abv)

Burun: Oldukça yumuşak ve tatlı bir burun. Kırmızı orman meyvelerine tatlı baharat ve meşe notaları eşlik ediyor. Vanilya ve çok hafif malt notalarına ek çilekli sakız olarak adlandırabileceğim tatlı kokular…

Damak: Burunda olduğu gibi damakta da tatlı bir karakter hakim. Elma şekeri ve şarabi aromalara ek olarak tatlı baharat, karamel ve meşe. Oldukça aromatik fakat kolay içimli. Şarabi aromaların hafif acı, tanenli ve kekremsi bir his uyandırdığını söyleyebilirim.

Bitiş: Kısa uzunlukta. Kırmızı meyvelere, elma şekeri ve hafif baharat eşlik ediyor.

Genel Yorum: Johnnie Walker Blenders’ Batch Wine Cask Blend oldukça yumuşak ve aromatik bir ekspresyon. Özellikle şarabi notaları sevenler bu viskiden büyük keyif alacaktır.

Blenders’ Batch Wine Cask Blend kokteyllere çok yakışacak bir karaktere sahip. Zaten kutusun arkasında markanın paylaşmış olduğu 2 kokteyl tarifi yer alıyor: Wine Cask Spritz ve Wine Cask Sangria. Ben de en yakın zamanda deneyip notlarımı paylaşacağım.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Johnnie Walker’ın 200 yıllık öyküsü…

Tüm Johnnie Walker tadım notlarım için…

Johnnie Walker Blenders' Batch Wine Cask Blend
Kırmızı orman meyvelerinin belirgin olduğu tatlı, yumuşak içimli ve aromatik bir ekspresyon.
Burun82%
Damak81%
Bitiş80%
Genel82%
81%Overall Score
Reader Rating: (22 Votes)
71%

Leave a Reply

Your email address will not be published.