(Kontenjanımız dolmuştur)

Peat & Smoke tadımı 27 Şubat Salı akşamı saat 20:00’de Lagom – House of Experience yapılacaktır. Tadımımıza öncelikle viski tarihi, üretim süreçleri ve farklı viski türleri gibi konuları konuşarak viski kültürüne dair hafızamızı tazeliyoruz. Bu kısa anlatım sonrasında ise bu tadımda asıl konumuz olan turbalı ve isli viskilere geçiş yapıyoruz.

Bu anlatım sonrasında her biri turba ateşiyle üretilmiş isli karakteriyle öne çıkan 6 viski tadacağız. Tadım sırasında isli viskilerin üretim süreçlerini konuşup, bu viskileri birbirinden ayıran noktalara odaklanacağız. Birlikte hafif isli, orta isli ve yoğun isli örnekler tadarak bu kategoriyi keşfetmeye çalışacağız. Tadım boyunca eğitmenimiz Barış Mercan’ın İskoçya başta olmak üzere farklı ülkelerde yaptığı gezilerden perde arkası bilgileri ve keyifli hikayeleri dinleyeceğiz. Anlatım sonrasında ise soru-cevap kısmıyla viski kültürüne dair merak ettiklerinizi keyifli bir sohbet eşliğinde konuşacağız.

Bu tadımımız isli viskileri sevenler ve farklı isli viski karakterlerini denemek isteyenler için ideal olmakla beraber isli viski sevmeyen ama merak edenler için de bu kategoriyi keşfetmek adına doğru bir başlangıç noktası olacaktır. Katılım şartlarını öğrenmek ve rezervasyon için hello@speyconsultancy.com mail adresinden ve @speytastingexperience sosyal medya hesabından mesaj atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.