Son yıllarda çıkardığı farklı içki temalı parfümleri ile hem parfüm, hem de içki kültürüne ilgi duyanları heyecanladıran Kilian’dan özel bir parfüm daha, Angels’ Share… The Liquors koleksiyonunun bir parçası olan Angels’ Share, gerek adı, gerekse şişesiyle viski temasını fazlasıyla yansıtan bir parfüm.

Kilian, dünyanın en lüks konyak üreticilerinden biri olan Hennessy markasının varisi olan Kilian Hennessy tarafından yaratılmış bir parfüm markası.

İlk olarak parfümün adıyla başlayalım. Angels’ Share, yani “Melekleri Payı” terimi viski severlerin en sık duyduğu terimlerden biridir. Melekleri payı, yıllar boyunca fıçılarda bekleyen viskinin her yıl belli bir oranda buharlaşarak havaya karışmasını temsil ediyor. Benim de en çok sevdiğim viski terimlerinden biri olan Angels’ Share bence parfüm adı olarak çok şık olmuş.

Angels’ Share’in bir diğer dikkat çeken kısmı ise tumbler tipi klasik viski kadehini andıran harika şişesi. “Speakeasy” konseptinin yansıtıldığı şişede altın renkler ve “K” şeklinde kesimler öne çıkıyor.

Parfüm ile ilgili paylaşılan notlar şu şekilde:

Ana notalar: Konyak, Fındık, Meşe.

Karamel rengine sahip Angels’ Share açılışta konyak, meşe, tarçın ve tonka notalarını sunuyor. Bu notaları sonrasında sandal ağacı, pralin ve vanilya takip ediyor.

Denemeyi merakla beklediğim parfümlerden biri…


Bu yazı ilginizi çektiyse;

Viski & Parfüm: Birbirine Çok Benzer İki Kültür

Single Malt By Kilian

Leave a Reply

Your email address will not be published.