“Viskiye buz koyulur mu koyulmaz mı?” viski severler arasında yıllardır tartışılan bir konu. Bu tartışma devam ederken birçok viski firması ürünleri ile buz kullanılmasına gayet sıcak bakıyorlar. Hatta bazı firmalar özellikle reklamlarında buzlu kullanımı teşvik ediyorlar.

Bu firmalardan biri de Yamazaki, Hakushu ve Hibiki gibi son yıllarda popülerliği tüm Dünya’yı sarmış Japon viski markalarını bünyesinde barındıran Suntory.

Suntory’nin 2015 yılında çıkardığı reklamında bilgisayar yardımı ile koca bir buzun işlenip üç boyutlu bir tapınak şekline getirilişi ve viski ile servis edilişi gösteriliyor.

Bu reklam kampanyası kapsamında Suntory, bir de yarışma düzenlemiş. Yarışmada katılımcılar üç boyutlu buz kalıpları fikirlerini paylaşmışlar ve yarışmanın sonucunda kazananlar kendi tasarladıkları buz kalıpları viskilerini içme keyfini çıkarmışlar.

Viskilerini ister buzlu ister buzsuz tercih etsin, eminim ki birçok viski sever için bu 3 boyutlu buz kalıpları ile viskilerini yudumlamak çok keyif olurdu…

Leave a Reply

Your email address will not be published.