Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de viskiye ve viski kültürüne olan ilgi giderek artmakta. Bununla beraber, viski hakkında birçok farklı konu da viski meraklıları tarafından ilgi görmekte. Bu konulardan biri de “Viski Taşı”…

Viski taşları konusunda daha önce detaylı bir yazı paylaşmıştım. Eğer okumadıysanız: 

Viski Taşı Nedir & Nasıl Kullanılır?

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu günlerde bu konuyu tekrar gündeme getirmenin doğru olacağını düşündüm. 

Bir önceki yazımdan farklı olarak bu yazıdaki amacım, Cube & Cold’un & Viski takipçilerine özel sunduğu bir fırsattan bahsetmek!

Cube & Cold Instagram sayfasından vereceğiniz siparişlerde “& Viski’ye özel %10 indirim + Kargo Bedava” fırsatından faydalanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey siparişiniz öncesinde Instagram’da & Viski hesabını takibe almak ve siparişinizde bunu belirtmek!

Siparişleriniz için: Cube & Cold

& Viski Instagram Sayfası


“Viski Taşı Nedir & Nasıl Kullanılır?” yazımda Cube & Cold hakkında yazmış olduğum kısmı aşağıda bulabilirsiniz.


Semra ve Cengizhan Gündoğan adlı genç bir çiftin girişimi olan Cube & Cold, Türkiye’nin ilk viski taşı üreticisi!

Kısaca ürünlerinden bahsetmek gerekirse;

Cube & Cold viski taşlarının yapımında mermer ve granit gibi doğaltaşlar kullanılıyor. Taşlar, Torosların eteklerinde bulunan bir atölyede el işçiliği ile üretiliyor. Cube & Cold viski taşları, viskiyi sulandırmadan (yani viskinin karakterini bozmadan) ideal bir seviyede soğutmayı ve viski severlere keyifli bir içim performansı sunmayı vadediyor.

Cube & Cold porföyünde şimdilik 4 ürün bulunuyor: Vintage Brown, Volakas, Thasos White ve Star Galaksi. Fakat ilerleyen zamanlarda, viski severlerden gelen yorumlara göre yeni ürünler piyasaya sürebileceklerini belirtiyorlar.

Ülkemizde viski kültürünün gelişmesi adına bu gibi girişimleri görmek gerçekten çok sevindirici. Kendileriyle Instagram vasıtasıyla tanıştım ve sağ olsunlar viski taşları hakkındaki tüm sorularımı cevaplayacak çok değerli bilgiler paylaştılar.


Bu yazı ilginizi çektiyse;

Viski hakkında temel bilgiler için…

Viski Bardakları hakkında yazdığım yazı için…

Viski hakkında sıkça sorulan sorular…

Leave a Reply

Your email address will not be published.