“Viski nasıl içilmeli, viski soğuk içilir mi, viskiye buz koyulur mu?” gibi konular viski severler arasında tartışıladursun, bu konuda artan taleple beraber piyasada farklı soğuk içim çözümlerinin giderek arttığını görüyoruz.

CoolVino Kadeh Soğutucusu, yakın zamanda karşıma çıkan soğuk içim çözümlerinden biri.

Soğuk içim keyfini maksimize etmek için tasarlanmış olan CoolVino, tek parçadan oluşan ve temelde viski için ehl-i keyf görevi gören bir aksesuar. CoolVino’nun bir Türk girişimi olduğunu da belirteyim!

CoolVino’yu sadece viski için değil bira, beyaz şarap, kahve ve kokteyl gibi alkollü/alkolsüz farklı içecekleri soğutmak amacıyla da kullanabiliyorsunuz.

CoolVino Kadeh Soğutucusu şu şekilde kullanılıyor:

  • Öncelikle, CoolVino’nun haznesini suyla doldurun.
  • Coolvino’yu buzluğa koyup 2 saat kadar bekletin (İçerisindeki su donana kadar).
  • Su yerine bu kısma direkt olarak buz da yerleştirebilirsiniz.
  • Coolvino’nun üst kısmına kutunun içinden çıkan bardağı yerleştirin ve içime hazır!
  • Soğuk içim keyfinizin daha uzun soluklu olması için, içim sırasında bardağınızı mümkün olduğu kadar CoolVino’nun haznesinde tutun.

CoolVino çift katmanlı ve yüksek izolasyon sağlayan bir materyale sahip. Bu sayede de sıcak havalarda bile bardağınızı uzun süre boyunca soğuk tutmayı vaat ediyor. 

Benim yorumum;

CoolVino’yla alakalı başarılı bulduğum ilk detay, vaat ettiği şekilde gerçekten ciddi bir soğutma sağlaması oldu. Kendi kullanımımda 1 saati aşan bir performans aldığımı söyleyebilirim.

Diğer hoşuma giden detay ise, malzemenin kalitesi ve dayanaklı oluşu. Son olarak, CoolVino’yla gönderilen Nude kadehinin hem viski, hem de diğer birçok alkollü/alkolsüz içecek için rahatça kullanılabilir olması gayet güzel. Özellikle Cold Brew için ideal diyebilirim.

CoolVino’yla için söyleyebileceğim olumsuz detay ise, şekli itibariyle CoolVino’yla kullanabileceğiniz bardak sayısının kısıtlı olması. Paket içerisinden çıkan Nude kadehine ek olarak, Riedel kadehlerinin de CoolVino ile uyumlu olduğu belirtilmiş. Fakat bu kadeh, hem bulunabilirlik hem de fiyat-performans olarak zor bir kadeh.

CoolVino, viskiyi buz kullanmadan veya sulandırmadan soğuk içmek isteyenleri tatmin edecek bir çözüm!

CoolVino bardak soğutucusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz websitelerine göz atabilirsiniz!

& Viski takipçilerine özel %10 indirim fırsatından faydalanmak için detayları aşağıda bulabilirsiniz!

  •  tr.coolvino.co‘da ürünü sepete ekledikten sonra, ödeme adımının ilk aşamasında sağ tarafta yer alan indirim kodu giriş alanına “veviski10” yazıp Uygula’ya tıklandıktan sonra indiriminiz otomatik olarak siparişe yansıyacaktır.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

“Viski Aksesuarları” yazılarıma buradan göz atabilirsiniz…

“Viskiye Buz Koyulur mu?” tartışmasına dair yazım…

Leave a Reply

Your email address will not be published.