Viski matarası sadece kamplarda değil günlük hayatımda da sıkça kullandığım bir aksesuar. Eğer sosyal medyadan veviski‘yi takip ediyorsanız, farklı mataralarla sıkça yaptığım paylaşımları muhtemelen görmüşsünüzdür.

Geçtiğimiz günlerde yeni aldığım Stanley Master matarasını Instagram’da paylaşmamın sonrasında matara hakkında birçok soru aldım. Bu nedenle ben de daha önce Stanley’nin farklı bir matarası için yaptığım gibi ufak bir ürün inceleme yazısı paylaşmak istedim.

Öncelikle, kısaca Stanley Master Cep matarasının özelliklerinden bahsedeyim. Mataranın modeli, “Stanley Master Unbreakable Hip Flask” olarak geçiyor. 0,23 litre hacime sahip olan mataranın ölçüleri 9,2 x 3,5 x 12,8 cm şeklinde. Mataranın ağırlığı ise 259g.

Daha önceki Stanley Viski Matarası incelememde iyi bir matarada aradığım 3 özellikten bahsetmiştim. Bunlar; sıvıyı iyi muhafaza etmesi (sızdımaması), iyi bir izolasyon sağlaması (sıvının sıcaklığını veya soğukluğunu koruması) ve son olarak içindeki sıvının tadını en doğru şekilde verebilmesi.

Henüz bu matarayı kampta deneyimleme şansım olmadı, fakat evde yaptığım birkaç deneme sonucundan gözlemlediğim kadarıyla Stanley Master bu 3 maddelik beklentimi fazlasıyla karşılayacak gibi… Özellikle izolasyon ve muhafaza konusunda çok iddialı bir matara.

Markanın standart matarasıyla kıyasladığımda Stanley Master özellikle sağlamlığıyla öne çıkıyor. Kapak kısmında sert plastik yerine mataraya entegre şekilde çelik kullanılması benim için önemli. Çünkü kampta çanta içerisinde balta, bıçak veya tava gibi sert objeler matara benzeri daha hassas eşyalara çarparak zarar verebiliyor. Mataranın kapağının kırılması da sonrasında büyük olasılıkla kapağı kaybedeceğim için en sevmediğim durumlardan biridir. Stanley Master ile bu şekilde bir durumla karşılaşmak pek mümkün değil, çünkü gerçekten çok sağlam.

Mataranın benim için öne çıkan bir diğer özelliği ise gerçekten çok şık bir tasarıma sahip olması. Öyle ki evinizde viski içerken şık bir kadeh yerine bile tercih edebilirsiniz.

Stanley Master için yapabileceğim tek olumsuz yorum ise ağırlığı ve kalınlığı. Stanley Master cebinize koyup yanınızda gezdireceğiniz bir mataradan öte, çantanıza atıp gittiğiniz yerde viskinizi yudumlamak için kullandığınız bir matara olmaya daha müsait.

Stanley Master Cep Matarasını, Kutupayısı online mağazasından temin edebilirsiniz.

Viski mataralarını ne kadar çok sevdiğimi söylemiş miydim…

One Response

  1. Orhan

    Bu mataradan arıyorum ama bir türlü bulamadım. Master Stanley matara bulmam için belki beni yönlendirebilirsiniz…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.