İlkini bu sene 2-6 Mayıs tarihlerinde yaptığım ve çok güzel dönüşler aldığım İskoçya turları yeni temalar ile devam ediyor. Bu sefer viski meraklıları için Lowland ve Speyside bölgeleri olmak üzere oldukça zengin içerikli iki farklı program hazırladım. Öncelikle Lowland turumuz ile başlayalım…

İskoçya Lowland Bölgesi Turu (26-30 Ekim 2022)

İskoçya’nın en önemli damıtımevlerine ev sahipliği yapan Lowland bölgesi aynı zamanda Edinburgh ve Glasgow gibi ülkenin en büyük 2 şehrini de içinde barındırıyor. Her adımını özel olarak planladığım bu turla hem İskoçya’yı, hem bu muhteşem 2 şehri, hem de viski kültürünü keşfedeceğiz. Glenkinchie, Glengoyne ve Auchentoshan damıtımevlerine ek olarak Johnnie Walker Princes Street ve Scotch Whisky Experience gibi viski merkezlerini de gezeceğimiz bu tur boyunca sizlerle viski kültürüne dair bilgiler paylaşarak, detaylı anlatımlar yapacağım. Sohbetimiz tabii ki sadece viskiyle sınırlı kalmayacak. Anlatım biraz da grubun dinamikleriyle şekillenecek ve İskoçya kültürü, yemek, kahve, puro veya farklı içki türleri gibi farklı konulara da değineceğiz.

26-30 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacak İskoçya Lowland Bölgesi butik turumuza her seviyeden viski sever gönül rahatlığıyla katılabilir.

Lowland gezimizde sadece damıtımevlerini değil, Edinburgh ve Glasgow şehirlerini de birlikte keşfedeceğiz.


İskoçya Speyside Bölgesi Turu (12-16 Ekim 2022)

Birlikte İskoçya’da viskinin başkenti kabul edilen Speyside bölgesine muhteşem bir yolculuğa çıkıyoruz. 60’a yakın damıtımevine ev sahipliği yapan Speyside ikonik damıtımevleri ve eşsiz doğasıyla her viski severin mutlaka görmesi gereken bir bölge… Speyside turumuza kısa bir Edinburgh ziyareti ile başlayacağız. Özel rehberimizle birlikte hızlı bir şehir turu yaptıktan sonra Johnnie Walker Princes Street’i gezeceğiz. Sonrasında yola koyulup viskinin başkentine gideceğiz.

Macallan, Glenfiddich, Glenfarclas, Cardhu ve Strathisla gibi ikonik damıtımevlerine ek olarak Speyside Cooperage, bu sene “Icons of Whisky” ödülünü kazanmış The Spirit Safe ve Craigellachie Hotel gibi ünlü viski noktalarını da ziyaret edeceğiz. Turumuz boyunca bizi sadece damıtımevlerine özel olan şişelemeler de dahil olmak üzere harika viskiler bekliyor olacak.

Speyside’ın ikonik damıtımevlerini gezip çok özel viskiler tadacağız.

İskoçya’nın Lowland & Speyside bölgelerine yapacağımız turlar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden benimle veya Yiğit Bey ile iletişime geçebilirsiniz.

Yiğit Santana: yigit.satana@gmail.com & 0533 881 47 47

Barış Mercan: ve.viski@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.