Uzun zamandır aklımda olan projelerden birini sonunda hayata geçiriyorum ve ilk İskoçya turu planını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. 2-6 Mayıs 2022 tarihleri arasında viskinin ilk başkentlerinden biri olarak kabul edilen İskoçya’nın Lowland bölgesine gidiyoruz.

İskoçya’nın en önemli damıtımevlerine ev sahipliği yapan Lowland bölgesi aynı zamanda Edinburgh ve Glasgow gibi ülkenin en büyük 2 şehrini de içinde barındırıyor. Her adımını özel olarak planladığım bu turla hem İskoçya’yı, hem bu muhteşem 2 şehri, hem de viski kültürünü keşfedeceğiz.

Turumuzun duraklarından biri de “Edinburgh Maltı” olarak geçen Glenkinchie damıtımevi olacak.

12 kişiyle sınırlı olacak butik turumuza her seviyeden viski sever gönül rahatlığıyla katılabilir. Tur boyunca gezeceğimiz damıtımevleri ve yapacağımız tadımlara ek olarak birlikte farklı viski barlarına ve merkezlerine giderek keşifler yapacağız. Bu keşifler sırasında sizlerle viski kültürüne dair bilgiler paylaşarak, detaylı anlatımlar yapacağım. Sohbetimiz tabii ki sadece viskiyle sınırlı kalmayacak. Anlatım biraz da grubun dinamikleriyle şekillenecek ve İskoçya kültürü, yemek, kahve, puro veya farklı içki türleri gibi farklı konulara da değineceğiz.

Glengoyne damıtımevi, Glasgow’u gezerken uğrayacağımız noktalardan biri olacak.

Spey Consultancy ve Royaltur iş birliği ve güvencesiyle sunulacak İskoçya Lowland bölgesi turu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden benimle veya Yiğit Bey ile iletişime geçebilirsiniz.

Yiğit Santana: yigit.satana@cyprusroyal.com & 0533 881 47 47

Barış Mercan: ve.viski@gmail.com

One Response

  1. Kaan Kantarci

    Aklımdakini gerçekleştiriyorsunuz. Keşke konaklama ve damıtım evlerinin konuk kabul etme zamanlarıyla ilgili bilgiler de olsaydı; ama bulurum. Ben ve evdekiler araba – feribot yoluyla ( İsveç ten ) 7 ya da 10 gün gibi bir gezi düşünüyoruz. Sizin gezinizden tecrübelerinizden kesin yararlanacağız.. İyi eğlenceler ve esenlikler dilerim.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.