Game of Thrones geçtiğimiz günlerde yayınlanan son bölümüyle tam 8 sezon sonra ekranlara veda etti. Son sezon dizinin birçok takipçisi için hayal kırılığı yaratmış olsa da, en azından viski severler için oldukça verimli bir sezon oldu!

Hatırlayacağınız üzere Diageo, Game of Thrones’un son sezonuna özel bir Single Malt Koleksiyonu ve sonrasında ülkemizde de satışa sunulan Johnnie Walker White Walker‘ı çıkarmıştı.

Johnnie Walker White Walker’ın Türkiye lansmanı “Winter is Here” temalı bir gece ile yapılmıştı. Lansman gecesinden notlarıma buradan göz atabilirsiniz.

Dizi bitmiş olmasına rağmen diziye dair viski haberleri almaya devam ediyoruz!

Johnnie Walker, Amerika’da alkol ticaretini ve regülasyonlarını kontrol eden Alcohol and Tobacco Tax and Trade Bureau (TTB) kurumuna, çıkarmayı planladığı 2 Game of Thrones temalı ekspresyon için başvuruda bulunmuş:

Johnnie Walker A Song of Fire ve Johnnie Walker A Song of Ice


2019 Ekim ayında raflardaki yerini alacağı söylenen ekspresyonlar için paylaşılan detaylar şu şekilde:

Johnnie Walker A Song of Fire

İsminden ve etiket tasarımından anlaşılacağı üzere bu ekspresyon, dizinin mistik yaratıkları ejderhaları temsil ediyor. 

Harmanında Caol Ila maltını barındıran ve %40.8 alkol derecesine sahip Johnnie Walker A Song of Fire için paylaşılan tadım notları şu şekilde:

Zengin ve belirgin isli tatlar ile yuvarlak tatlı notaların uyumu. Kırmızı meyve, baharat ve is aromaları… Sıcak ve dolgun.

Johnnie Walker A Song of Ice

Etiketinde dizinin diğer bir asil karakteri direwolf’u gördüğümüz Johnnie Walker A Song of Ice, harmanında İskoçya’nın en kuzeyde bulunan damıtımevlerinden biri olan Clynelish‘den malt viskileri barındırıyor.

%40.2 alkol derecesiyle şişelenen ekspresyonun, vanilya, tropik meyve ve taze otsu notaları barındıran yumuşak içimli bir viski olduğu belirtiliyor.


Bu yazı ilginizi çektiyse;

Johnnie Walker White Walker tadım notlarım…

Lagavulin 9 Game of Thrones House Lannister tadım notlarım…

Leave a Reply

Your email address will not be published.