West Cork Bourbon Cask, damıtımevinin ilk dolum Bourbon fıçılarda olgunlaştırdığı, yaş ibaresi bulunmayan ama genç olduğunu bildiğimiz harman viskisi. West Cork Bourbon Cask harmanında, %75 oranında tahıl ve %25 oranında da İrlanda malt viskisi bulunduruyor.

2004 yılında İrlanda’nın en güneyinde kurulan West Cork damıtımevi, viski üretiminde sadece İrlanda’da yetişmiş tahılları tercih ediyor ve birçok İrlandalı damıtımevi gibi viskilerini 3 kere distile ediyor.

West Cork Bourbon Cask (İrlanda Harmanı, 40% abv)

Burun: Kör bir tadımda Bourbon dedirtecek seviyede yoğun vanilya, meşe ve karamel notaları. Oldukça tatlı, yumuşak ve ferah bir karakterde. Bal, tahıl ve çok hafif citrus.

Damak: Burunda olduğu gibi damakta da oldukça tatlı. Bol vanilya, karamel, meşe ve hafif meyvemsi aromalara tahıl ve baharat eşlik ediyor. Çok yumuşak ve kolay içimli.

Bitiş: Meşe, tahıl, karamel ve baharat aromaları ile kuru ve kısa bir bitiş.

Genel Yorum: West Cork Bourbon Cask, adında yer alan “Bourbon” ibaresinin hakkını veren bir viski. Bol vanilya, karamel, tahıl ve meşe aromalarının baskın olduğu Bourbon-vari bir genç bir İrlandalı.

Tüm İrlanda viskileri tadım notlarım için…

270519

West Cork Bourbon Cask
Bol vanilya, karamel, tahıl ve meşe aromalarının baskın olduğu Bourbon-vari bir genç bir İrlandalı.
Burun78%
Damak76%
Bitiş75%
Genel77%
77%Overall Score
Reader Rating: (0 Votes)
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.