Chivas Regal House of Brothers Blend, markanın Türkiye’de bulunan House of Brothers’a ve üyelerine özel çıkardığı ekspresyonu. House of Brothers Blend, Chivas Regal’in efsane baş harmancısı Colin Scott‘tan bayrağı teslim alan Sandy Hyslop ve onun liderliğindeki bir harmanlama ekibi tarafından özel seçilen viskilerin harmanından oluşuyor.

Sadece House of Brothers üyelerine satışa sunulmak üzere 1596 adet üretilen House of Brothers Blend, ilk dolum Limousin Fransız meşelerinde bitiş işlemi görmüş ve 48.2 alkol seviyesi ile şişelenmiş.

Chivas Regal House of Brothers Blend’in tanıtımı, House of Brothers’ta üyelere özel düzenlenen bir etkinlikle yapılmıştı. Geceden notlarıma buradan göz atabilirsiniz!

Chivas Regal House of Brothers Blend (İskoç Harman, %48.2 abv)

Burun: İlk koklamayla beraber parfümsü kokular kendini hissettiriyor. Özellikle karanfil ve tarçın belirgin. Oldukça zarif ve ferah. Bana biraz Chivas XV‘yi hatırlattı. Fakat XV’ye kıyasla daha yuvarlak ve çiçeksi diyebilirim. Biraz Bourbon’u da anımsatan bir yapısı var. 48.2 derecelik hiç hissedilmiyor.

Damak: Damakta bol baharatlı ve biberli bir karakter mevcut. %48.2’lik alkol seviyesi kendisini hissettirmesine rağmen yumuşak içimli ve kaygan bir yapısı var. Baharatlı aromalara zengin meyvemsi aromalar, vanilya ve meşe eşlik ediyor.

Bitiş: Hafif kuru ve baharatlı yapısı ile oldukça tatmin edici uzun soluklu bir bitiş.

Genel Yorumum: Burunda Chivas XV’nın yuvarlak tatlılığı, damakta Chivas Extra ve Mizunara’nın baharatlı karakteri ve Chivas 18’in de kremamsı dokusu… Chivas ekspresyonlarında sevdiğim tüm özellikler tek bir viskide buluşmuş gibi!

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Chivas Regal tadım notlarım…

“Harman Viskiler Hakkında Her Şey” yazım…

Chivas Regal House of Brothers Blend
Burunda Chivas XV’nın yuvarlak tatlılığı, damakta Chivas Extra ve Mizunara’nın baharatlı karakteri ve Chivas 18’in de kremamsı dokusu… Chivas ekspresyonlarında sevdiğim tüm özellikler tek bir viskide buluşmuş gibi!
Burun87%
Damak89%
Bitiş87%
Genel89%
88%Overall Score
Reader Rating: (5 Votes)
88%

Leave a Reply

Your email address will not be published.