Teeling Single Grain, son yılların popüler İrlandalı damıtımevlerinden Teeling‘in, eski bourbon fıçılarda olgunlaştırdıktan sonra Kaliforniya Cabernet Sauvignon şarap fıçılarında bitiş işlemi yaparak şişelediği tahıl (Grain) bazlı ekspresyonu.

Teeling hakkında daha detaylı bilgi almak için markanın tarihini ve damıtımevlerine yaptığım ziyareti anlattığım yazıma buradan göz atabilirsiniz.

Teeling Single Grain (İrlanda Tahıl Viskisi, %46 abv)

Burun: Vanilya, karamel, şeftali, kayısı ve hindistan cevizi kokular ile oldukça tatlı, şekerli bir karakterde. Bu aromalara baharat ve tahıl kokuları eşlik ediyor. Sıcak ve dolgun. Genç bir viski olduğunu hissettiriyor…

Damak: Karamel, vanilya, toffee ve muz aromaları ile oldukça tatlı ve aromatik. Tatlı aromaları bol baharat ve tahıl karakteri takip ediyor. Alkol belirgin ama damakta yumuşak bir viski.

Bitiş: Orta uzunlukta, vanilya, baharat ve tahıl.

Genel: Teeling Single Grain, tatlı aromaların belirgin olduğu genç karakterli bir tahıl viskisi. Sıcak ve keskin bir karaktere sahip olmasına rağmen yumuşak içimli ve aromatik. Benim için Teeling Single Grain, tam biz yaz viskisi! Hafif soğuk veya tek buzla içim için oldukça ideal.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Teeling’in tarihi ve damıtımevi gezisi için…

Tüm İrlanda viskileri tadım notları için…

Teeling Single Grain
Tatlı aromaların belirgin olduğu genç, sıcak ve yumuşak bir ekspresyon. Hafif soğuk veya tek buzla içim için ideal.
Burun82%
Damak83%
Bitiş82%
Genel82%
82%Overall Score
Reader Rating: (4 Votes)
81%

Leave a Reply

Your email address will not be published.