Geçtiğimiz aylarda Wall Street Journal Live’da yayınlanan Lunch Break programında birçok viski severin ilgisini çekebilecek bir gündem vardı. Konu Dünya’nın en yoğun, en turbalı ve en “smoky” viskisi olduğu iddia edilen Bruichladdich Octomore‘du.

Octomore tatma fırsatım daha olmadı, fakat bu haberden sonra tadılacaklar listeme ilk sırada olarak girdi. Aslında videodaki abartı yorum ve ifadeler biraz reklam kaygısı taşıyor gibi gözükse de, Octomore’un normal seviyelerin üstündeki yoğun turba ve isli yapısı viski severler arasında bilinen bir gerçek. Bu haberde de yorumcular viskinin bu karakteristik özelliklerini vurguluyorlar, hatta bir adım ileri taşıyarak acaba Octomore Dünya’nın en içilemeyecek viskisi şeklinde bir yorum yapıyorlar.

Octomore için aldığım en değişik yorum severek takip ettiğim meleklerinpayı.com sitesinin yazarı Burkay Adalığ’nın yaptığı “Laphroaig yudumlarken salonun ortasında tır lastiği yaktığınızı düşünün” yorumu oldu… Bu yorum bir Laphroaig sever olarak da merakımı iyicene arttırdı..

Haberin videosunu aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

http://www.wsj.com/video/is-this-the-worlds-most-undrinkable-whisky/46B75441-5C62-41BE-A0BB-F90187518673.html 

Leave a Reply

Your email address will not be published.