İskoçya’da arsa sahibi olmak ister misiniz? Peki viski sever misiniz?

Eğer bu iki soruya da cevabını “evet” ise size güzel bir haber… Eğer Laphroaig‘un yeni ekspresyonu Cairdeas Madeira Cask alırsanız,  İskoçya’da bir arsa sahibi olabilirsiniz…

Laphroaig’in bu yıl sayılı miktarda çıkardığı Cairdeas 2016 ekspresyonu 2 kez fıçıda olgunlaştırma işlemine giriyor. İlk olarak eski burbon fıçısına giren Cairdeas sonrasında 2. olgunlaştırma için madeira fıçılarında bekliyor (Portekiz’in Madeira adasında içlerinde şarap yıllandırılmış fıçılar). Böylece Laphroaig meşhur isli karakterine tatlı notalar eklenmiş oluyor.

Markanın vermiş olduğu tadım notları şu şekilde:

Burunda yoğun ise ek olarak portakal ve tatlı likör; damakta kremamsı, meşhur isli tat hala kuvvetli, toprak ve tuz; bitişte ise fındık notaları ile uzun bir kapanış…

laphroaig-distillery

Arsa konusuna dönecek olursak, sadece online satışta olan Laphroaig Cairdeas Madeira 2016’dan aldığınızda İskoçya’nın Islay bölgesinde bir arsa sahibi olmanızı sağlayan bir kod da alıyorsunuz. Bu kod ile de online başvurunuzu tamamladığınızda arsa sahibi olduğunuzu gösteren sertifikanız birkaç dakika içinde mailinize geliyor.

Tabii bu arsanın büyüklüğünün sadece 0,1 metre kare olduğunu belirtelim. Yine de sembolik de olsa bu şekilde bir uygulama tüketici ile marka arasında duygusal bir bağ kurma adına başarılı bir hamle denebilir.