Diageo, son yılların en popüler dizilerinden Game of Thrones ile işbirliğini bu sene mayıs ayında duyurmuştu. İşbirliği kapsamında Johnnie Walker, Game of Thrones’a özel bir viski çıkaracağını açıklamıştı. Fakat bu viski hakkında detayları bu açıklamada görememiştik. Beklenen detaylar sonunda bu hafta netleşti!

Johnnie Walker White Walker adını taşıyacak olan ekspresyon, dizinin son sezonuna uygun bir motto ile çıkıyor: “Winter is here…”

İlk bölüm itibariyle “Winter is coming” (Kış yaklaşıyor) ifadesini dizide sıkça duyduk. Son sezonun son bölümünde ise beklenen kara kışın sonunda geldiğini görmüştük.

(Yazıyı okuyan herkesin Game of Thrones’u izlediğini varsayıyorum, eğer izlemiyorsanız da izlemenizi şiddetle tavsiye ederim!)

İşte Johnnie Walker White Walker da adeta kışın geldiğinin haberini verircesine viski severlerin beğenisine çıkıyor.

Johnnie Walker White Walker, marka bünyesindeki uzman bir harmanlama ekibi tarafından oluşturulmuş. Harmanın içerisinde diğer Johnnie Walker ekspresyonlarında da yer alan Cardhu ve Clynelish damıtımevlerinden malt viskiler bulunuyor.

Özellikle soğuk içime uygun olarak yaratılan Johnnie Walker White Walker, şişesinin üzerinde ilginç bir detay barındırıyor!

Şişenin üzerinde termokromik mürekkep ile yazılmış gizli bir mesaj bulunuyor. Şişeyi belli bir seviyede soğuttuğunuz zaman şişenin yan tarafında “Winter is here” şeklinde bir yazı beliriyor.

Johnnie Walker White Label için paylaşılan tadım notları şu şekilde: Karamelize şeker, vanilya ve kırmızı meyveler notaları belirgin.

White Walker, özellikle tatlı viskileri sevenlerin ve viskiyi buzlu tercih edenlerin keyif alacağı bir viski olacak gibi.

2018 Ekim ayı itibariyle dünya genelinde satışa sunulacak olan Johnnie Walker White Walker’ın Türkiye’ye giriş tarihinin ise, Game of Thones’un yeni sezonunun çıkış tarihine bağlı olarak 2019 içerisinde olacağı tahmin ediliyor.

750ml şişelerde %41.7 alkol seviyesi ile satılacak olan White Walker’ın Amerika’daki satış fiyatı ise $36.

Diageo, Game of Thrones ile yapacağı işbirliğini bu sene mayıs ayında duyurmuştu. Ben de dizinin sıkı bir takipçisi olarak haberi sitemde paylaşmıştım. (Yazımın linki)

Bu yazı ilginizi çektiyse, viski dünyasındaki son gelişmeleri paylaştığım Viski Sektörel kısmına göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.