Sosyal medyada ses getiren kampanyalar yapmasına alışık olduğumuz Laphroaig, son reklamıyla yine viski severlerin dikkatini çekmeyi bildi.

Islay‘lı damıtım evi Laphroaig 3 yıl önce markanın şu anki imajının şekillenmesinde büyük katkısı olan “Opinions Welcome” adlı online bir kampanya başlatmıştı. Bu kampanyada Dünya’nın her yerinden viski severleri sosyal medya üzerinden Laphroaig hakkındaki iyi ya da kötü yorumlarını paylaşmaya davet etmişti. Hatta yapılan bu yorumların damıtım evinin duvarlarına yansıtıp, web sitelerinde canlı olarak da yayınlamıştı.

3 yıl önce başlatılan bu online kampanya kapsamında, Laphroaig tam 210 dakika süren “One Whisky, Many Opinions/ Bir Viski, Birçok Yorum” adı altında bir Youtube reklamı yayınladı. Reklamda Modern Family dizisinden tanıdığımız Amerikalı aktör Andy Daly oynuyor. Reklamda Andy Daly kongre üyesi rolünde bir kürsünün arkasında durup, 3 buçuk saat boyunca büyük bir irade ile tek tek Laphroaig için yapılan yorumları okuyor. Bu yorumların bazılarını da malzeme olarak kullanıp espriler yapıyor.

whiskey-filibuster-advert-laphroaig-729011

Tabii ki 3 buçuk saat boyunca ekran karşısında durup bu reklamın tamamını izlemek pek mümkün değil. Fakat video’ya ufak bir göz atmanızı tavsiye ederim. Laphroaig ile alakalı çok değişik ve eğlenceli yorumlar var. Ayrıca Andy Daly‘nin de müthiş oyunculuğu reklamı daha da keyifli hale getiriyor.

Laphroaig için yapılan tüm yorumlar arasında benim favorim “Ateşe verilmiş pis bir yara bandının iyot ile ıslatılması sonra da 1900’lerden kalma bir hastanenin zemin katında çürümeye bırakılıp sonrasında size servis edilmesi” yorumu oldu. Gerçekten bir viski için fazlasıyla yaratıcı bir yorum…

Reklamın tamamını aşağıda ya bu linkten izleyebilirsiniz.

İyi seyirler,

Photo Credit: http://www.express.co.uk/news/uk/729011/A-dram-long-advert-Scotch-whisky-Laphroaig

Leave a Reply

Your email address will not be published.