1899 yılında John Dewar & Son markasının ilk harmancısı A.J. Cameron tarafından yaratılan Dewar’s White Label, Amerika’nın en çok satan iskoçlarından biri olarak dikkat çeken bir harman.

Harmanında yaklaşık 40 farklı viskiyi barındıran White Label’ın ana maltı ise meyvemsi, tatlı ve hafif füme notaları ile bildiğimiz Highland bölgesinden Aberfeldy.

Dewar’s White Label (İskoç Harman, 40% abv)

Burun: Armut, limon ve portakal gibi meyvemsi notalara ek olarak tahılımsı ve otsu kokular ön planda. Alkol kendini hissettiriyor. Kadehin havalanması ile meyvemsi notaları biraz daha fazla almaya başlıyoruz.

Damak: Burundaki tatlı notaları damakta da hissediyoruz. Damaktaki tatlılığı meyvemsilikten daha çok bal ve vanilya olarak açıklayabiliriz. Karabiber ve baharata ek olarak hafif isli ve füme aromalar da hissetmek mümkün.

Bitiş: Kısa uzunlukta. Yoğun baharata ek olarak, limon ve çok hafif de is.

Genel: Dewar’s White Label genel olarak genç bir karaktere sahip. Burunda kadehin havalanması ile çıkan notalar, damaktaki hafif is ve kremamsı doku hoşuma gitse de alkolün yoğun hissedildiği dengesiz bir harman.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Dewar’s tadım notlarım…

Diğer harman viski tadım notları için…

“Harman viskiler hakkında Her Şey” yazım için…

Dewar's White Label
Burunda kadehin havalanması ile çıkan notalar, damaktaki hafif is ve kremamsı doku hoşuma gitse de alkolün yoğun hissedildiği dengesiz bir harman.
Burun72%
Damak72%
Bitiş71%
Genel71%
72%Overall Score
Reader Rating: (21 Votes)
71%

3 Responses

  1. Ibrahim

    Şu an 35 yıllık dewar’s wbite label” içiyorum süper

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.