Uluslararası Viski Günü / International Whisk(e)y Day, 2007 yılında hayatını kaybeden efsanevi viski yazarı Michael Jackson‘ın anısını onurlandırmak amacıyla ortaya çıkan bir gün. İlk kez 2008 yılında duyurulan bu gün her sene, Michael Jackson’ın doğum günü olan 27 Mart’ta kutlanıyor.

Viski ve viski kültürünün kutlandığı International Whisk(e)y Day, aynı zamanda birçok yardım kuruluşuna önemli ölçüde bağışlar yapılmasına vesile oluyor. Bağışların büyük bir kısmı Michael Jackson’ın da uzun yıllar mücadele ettiği Parkinson hastalığı için kullanılıyor.

Daha detaylı bilgi almak veya bağış yapmak için internationalwhiskyday.org sayfasına göz atabilirsiniz.


International Whisk(e)y Day Nasıl Kutlanır?

Bağıs yaparak : Cure Parkinson veya herhangi bir yardım derneğine dilediğiniz miktarda bir bağıs yaparak bu gününün ortaya çıkmasındaki asıl amaca katkıda bulunabilirsiniz.

Bir kadeh viski ile… : Yardım amacına ek olarak bu günün diğer bir amacı da viski kültürünü kutlamak. Bunun için de yapılacak en güzel şeyi tahmin etmek çok zor değil… Dostlarınızla birer kadeh kaldırarak siz de kutlamalara katılabilrsiniz.

#WhiskyDaySelfie : #WhiskyDaySelfie hashtag’i ile bir fotoğrafınızı çekerek Instagram veya Twitter’da paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınızda @veviski’yi de etiketlemeyi unutmayın!

Bilgilendirin : Bu özel günden tüm viski sever dostlarınıza bahsedin. Bu şekilde hem viski kültürünün yayılmasına, hem de bağış toplanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Uluslararası Viski Gününüz Kutlu Olsun! Sağlık ve mutlu günlerde kadeh kaldırmak üzere…

Leave a Reply

Your email address will not be published.