Harmanında bol miktarda Islay maltı barındıran Johnnie Walker Double Black, markanın is bakımından en iddialı olduğun ekspresyonlarından biri.

İsli viskilerin anavatanı olan Islay hakkında detaylı bilgi için…

“Double Black’ın Black Label’dan farkı nedir?” sorusu en çok aldığım sorulardan biri. Bu soruyu kısaca şu şekilde cevaplayabilirim.

  • Öncelikle Double Black, Black Label’a göre daha isli bir viski. Bunun nedeni de harmanında daha çok Islay maltı barındırması.
  • Diğer farkı ise, Double Black’in Black Label’dan daha genç oluşu. Bildiğiniz üzere Black Label harmanında en az 12 yıllık viskiler barındırıyor. Double Black’te ise bunun 8 yıl civarı olduğu söyleniyor.

Johnnie Walker Double Black (İskoç Harman, 40% abv)

Burun: Karamel, esmer şeker ve bal gibi tatlı kokulara isli ve odunsu notalar eşlik ediyor.

Damak: Burundaki is damakta da tatmin edici seviyede. Kuru üzüm, vanilya ve portakal. Baharatlı aromalar oldukça belirgin. Köşeli bir yapıda.

Bitiş: Orta uzunlukta, odunsu bir bitiş. Karamel ve baharat.

Genel YorumEğer fiyat/performans’a önem veriyorsanız ve isli bir İskoç harmanı içmek istiyorsanız, Double Black tam size göre. Güçlü bitişi ve isli yapısıyla Double Black başarılı bir harman.

Fakat belirtmekte fayda var ki Johnnie Walker Double Black, tat zenginliği ve denge açısından Black Label’ın gerisinde kalıyor.

Tüm Johnnie Walker Tadım Notlarım için…

Johnnie Walker Double Black
Fiyat/performans'a önem veriyorsanız ve isli bir İskoç harmanı içmek istiyorsanız, Double Black size göre. Güçlü bitişi ve isli yapısıyla Double Black başarılı bir harman.
Burun84%
Damak82%
Bitiş85%
Genel84%
84%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (12 Votes)
76%

Bir Yorum Yazın