Johnnie Walker Platinum Label, önümüzdeki aylarda “Johnnie Walker Aged 18 Years” adı ile raflarda yerini alacak.

Platinum Label severleri üzmemek adına baştan belirtmekte fayda var ki, bu kimlik değişimi sadece pazarlama amaçlı. Yeni ismi ile Johnnie Walker Aged 18 Years, Platinum Label ile birebir aynı içerikte olacak.

Yapılan değişiklere bakacak olursak, ilk dikkat çeken detay Platinum yerine “18 yıl” ibaresinin gelmesi. Harmanın içerisinde yer alan viskilerin en gencinin 18 yaşında olduğu anlamına gelen bu ibare oldukça büyük puntolarla vurgulanmış. Hiç şüphesiz, tüketicilerin özellikle son yıllarda viskilerin kaç yıl olgunlaştığına dair artan ilgilerinin bu değişiklikteki etkisi büyük.

Diğer bir değişiklik ise, Platinum Label’daki gri etiketin yerini yeni viskide kahverengi ve altın tonların alması. Zevkler ve renkler tartışılmaz derler, bu nedenle bu değişikliği sevenler olacağı gibi sevmeyenler de olacaktır. Fakat yeni renklerin benim hoşuma gittiğini söyleyebilirim.

Kısaca Platinum Label, yani yeni adıyla Johnnie Walker Aged 18 Years’dan bahsetmek gerekirse;

Baş harmancı Jim Beveridge‘nin eseri olan Johnnie Walker Aged 18 , İskoçya’nın değişik bölgelerinden seçilmiş 18 farklı viskinin ustaca harmanlanması sonucu ortaya çıkıyor.

Speyside maltlarının yoğun olduğu harman, oldukça yumuşak içimli, kremamsı, kuru meyve ve ahşap notalarının olduğu zengin ve kompleks bir viski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.