Teacher’s Highland Cream, içerisinde yüksek oranda tek malt barındıran bir harman olarak dikkat çekiyor. %40 alkol derecesine sahip harmanın merkezinde turbalı karakteri ile bilinen Ardmore maltı bulunuyor.

“Turba Nedir? Viski İçin Önemi Nedir?” yazım buradan göz atabilirsiniz.

Teacher’s Highland Cream (Blended Scotch, 40% abv)

Burun: Turba, malt ve bal kokularına hafif meyvemsi ve tuzlu notalar eşlik ediyor.

Damak: Turba karakteri damakta belirgin. Dolgun füme kokulara, malt, meşe, tuz ve otsu diyebileceğim ferah aromalar eşlik ediyor.

Bitiş: Turba, malt ve tuzun hissedildiği kalıcı bir bitiş.

Teacher’s Highland Cream, dolgun yapısı ve yüksek isli karakteri ile içerken damakta adeta yaşlı bir malt viski hissiyati yaratan bir harman. Ekspresyonun aynı zamanda oldukça iyi bir fiyat-performans dengesine sahip olduğunu söyleyebilirim.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Harman (Blended) tadım notlarım…

Harman Viskiler Hakkında Her Şey” yazım…

Teacher's Highland Cream
Burun79%
Damak79%
Bitiş79%
79%Overall Score

6 Responses

 1. Baha

  Fiyat/performans anlamında Türkiye’de bulunabilecek en iyi harman olduğunu düşünüyorum. İsli tatları seven biri olarak Black Label’dan daha başarılı buluyorum.

  Reply
  • NevvzatKSK

   Muhteşem bir ürün. Black labeli de çok severim. Hatta ikisi arasında kalırım zaman zaman. Ancak black label uçmuş fiyat olarak, teachers şuan burda 180 liraya alabiliyorum 70 lik. Bence muazzam. Fiyat performans denince ilk akla gelenlerden. Bu arada 200 TL bandında fiyat performans başka ne önerirsiniz? Şerefe?

   Reply
   • veviski

    Son artışlar sonrası sanıyorum o fiyat bandında çok az viski kaldı. Bell’s deneyebilirsiniz, genç ama yumuşak bir harmandır. Tadım notları web sayfamda mevcut, sevgiler. ?

   • Mehmet

    Hocam cutty sark deneyin derim. İsli viski seviyorsanız.

 2. Mehmet

  Gerçek bir fiyat performans viskisi. İsli tatları çok net bir biçimde sunuyor. Damakta kremamsı, yuvarlak ve bir harman viski için tatmin edici miktarda gövdeli. Benim gibi “Günlük içimde Black Label’dan vazgeçmem” diyenler denemeli

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.