Glenlivet‘ten konyak fıçılarında olgunlaştırılmış viski geliyor!

Pernod Ricard bünyesinde bulunan ve dünyanın en çok satan malt viskilerinden biri olan Glenlivet, bu ekspresyonu ile viski dünyasında da bir ilke atmış oluyor.

Glenlivet Captain’s Reserve adını taşıyacak ekspresyon, bourbon ve şeri fıçılarda olgunlaştırıldıktan sonra daha önce içlerinde konyak bekletilmiş Limousin meşe fıçılarına alınıyor ve olgunlaşma sürecini tamamlıyor.

Markanın baş damıtımcısı Alan Winchester yeni ekspresyon ile ilgili, viski tutkunlarının her geçen gün daha farklı ve daha ilginç viskiler denemek istediğini ve Glenlivet Captain’s Reserve ile bu talebe cevap vermek istediklerini söylüyor.

$60-65 fiyat aralığında olması planlanan Glenlivet Captain’s Reserve, Glenlivet’in ana portföyünün bir parçası olacak ve tüm pazarlarda satılacak.

Ekspresyon adını, markanın kurucusu olan George Smith’in büyük torunu Captain William Smith Grant’tan aldığını da belirtelim.


Glenlivet Captain’s Reserve tadım notları şu şekilde;

Burun: Tatlı ve meyvemsi aromalar ön planda. Bal ve kayısı reçeline ek olarak tatlı tarçın aromaları ve hafif likörümsü baharat notaları. Zengin ve zarif.

Damak: Mandalina şurubu, armut, çikolata ve kuru üzüm.

Bitiş: Oldukça pürüzsüz ve tatlı.


Bu yazı ilginizi çektiyse;

Viski dünyasındaki diğer gelişmeler için…

Glenlivet Tadım Notları…

Leave a Reply

Your email address will not be published.