Chivas Regal 12, Dünyanın en çok bilinen viski markalarından biri olan Chivas Regal‘in 12 yıllık standart ekspresyonu. Diğer Chivas ekspresyonlarında olduğu gibi Chivas 12’nin merkezinde de Speyside’lı damıtımevi Strathisla‘dan malt viskiler bulunuyor.

1801’de İskoçya’nın Aberdeen kentinde Chivas kardeşler tarafından kurulan Chivas Regal için harman viskinin öncü markalarından diyebiliriz.

Chivas Regal, Johnnie Walker, Ballantine’s gibi harman viskiler hakkında detaylı bilgi almak için “Harman Viskiler Hakkında Her Şey” yazıma göz atabilirsiniz.

Chivas Regal 12 (İskoç Harman, 40% abv)

Burun: Vanilya, karamel ve bal gibi tatlı notalar oldukça belirgin. Hafif meyvemsi ve tahılsı kokular da kendini hissettiriyor.

Damak: Oldukça yumuşak ve tatlı karakterde. Vanilya, karamel, bal ve hafif narenciye aromalarına kuruyemiş, tahıl ve baharat eşlik ediyor. Kremamsı ve fazlasıyla kolay içimli.

Bitiş: Karamelin baskın olduğu tatlı, hafif sıcak ve kısa bir bitiş.

Genel: Chivas 12 için kısaca tatlı karakterli, yumuşak ve kolay içimli bir viski diyebilirim. Sevin ya da sevmeyin Chivas Regal 12 gerçek bir klasik!

Bu yazı ilginiz çektiyse;

Tüm Chivas Regal ekspresyonları tadım notlarım…

Tüm Harman (Blended) tadım notlarım…

Harman viskiler hakkında detaylı bilgi için…

Chivas Regal 12
Chivas 12 için kısaca tatlı karakterli, yumuşak ve kolay içimli bir viski diyebilirim.
Burun79%
Damak80%
Bitiş78%
Genel80%
79%Overall Score
Reader Rating: (122 Votes)
41%

3 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.