Lagavulin fıçılarında olgunlaşmış tekila: Don Julio Reposado Double Cask Lagavulin Aged Edition!

Dünyaca ünlü içki devi Diageo portföyünde bulunan tekila markası Don Julio, Lagavulin fıçılarında olgunlaşmış bir tekila çıkarıyor!

Don Julio Reposado Double Cask Lagavulin Aged Edition adını taşıyacak ekspresyon, üretim sürecinin son aşamasında daha önce içlerinde Lagavulin olgunlaşmış fıçılara alınarak 2 hafta süreyle bekletiliyor.

Don Julio markasının baş damıtımcısı Enrique de Colsa ve Lagavulin damıtımevi müdürü Colin Gordon’un 2 yıllık ortak çalışması sonucu ortaya çıkan ekspresyonun, oldukça yoğun ve keskin tatlara sahip olduğu söyleniyor.

Don Julio’nun bu ekspresyonu, markanın Tekila & Viski ikilisini ilk kez yan yana getirişi olmadığını belirteyim. Marka geçtiğimiz sene yaz aylarında Buchanan’s harmanının yapıldığı fıçılarda 30 gün bekletilmiş bir ekspresyon daha çıkarmıştı.

Don Julio Reposado Buchanan Double Cask Tequila

Don Julio Reposado Double Cask Lagavulin Aged Edition için verilen tadım notları şu şekilde: 

Burunda isli agave ve yanık meşe kokuları. Damakta karamelize agave, turba ve yanık meşe aromalarına zengin şeri tatları eşlik ediyor. Dengeli bir görüntüde. Bitiş ise bol tarçın ile uzun soluklu.

Don Julio Reposado Double Cask Lagavulin Aged Edition bu yaz itibariyle Amerika’da $65’lık bir fiyatla limitli sayıda satışa sunuldu.

Eminim ki Don Julio’nun bu ekspresyonu, çok sayıda Lagavulin aşığı bulunan ülkemizde satışa sunulsaydı, en çok satan tekilalar arasındaki yerini hemen alırdı…


Bu yazı ilginizi çektiyse;

Viski dünyasından haberler…

Lagavulin tadım notlarım…

Leave a Reply

Your email address will not be published.