Compass Box The Spice Tree, Clynelish (%60), Dailuaine (%20) ve Teaninich (%20) damıtımevlerinde üretilmiş malt viskilerin, Amerikan fıçılarda vatlandıktan sonra (vatted), 2 yıl süreyle içleri yoğun miktarda yakılmış fıçılarda olgunlaştırılıp, 46 dereceyle şişelenmesiyle üretiliyor.

Markanın “highly active hybrid barrels” olarak adlandırdığı bu yanık fıçılar, viskiye ekstra baharatlı bir karakter kazandırıyor.

Compass Box The Spice Tree (Blended Malt, 46% abv)

Burun: Vanilya, kırmızı meyve, elma şekeri ve bal notalarına tahılsı ve otsu kokular eşlik ediyor. Hafif sıcak baharatlı kokular da kendini hissettiriyor. Reçel veya meyveli sakızı andırdığını söyleyebilirim. 

Damak: İlk yudumda karamel, kırmızı meyve ve bal ile oldukça tatlı ve yumuşak bir viski derken, baharatlı aromalar bir anda ikincil aromalar olarak açığa çıkıyor. “Spice Tree” isminin hakkını veren bir baharatlılık…

Bitiş: Sıcak, baharatlı ve tatlı aromalarla uzun bir bitiş.

Genel YorumCompass Box Peat Spice Tree, burunda tatlı ve hafif baharatlı, damakta ise bol baharatlı ve hafif tatlı aromalar sunan dolgun, sıcak ve kolay içimli bir ekspresyon. 

Compass Box Spice Tree’yi ilk kez TWS Whiskyfest İstanbul 2019‘da tatma fırsatım olmuştu. Türkiye’de yapılan ilk viski festivalinden notlarıma buradan göz atabilirsiniz!

150619

Compass Box The Spice Tree
Burunda tatlı ve hafif baharatlı, damakta ise bol baharatlı ve hafif tatlı aromalar sunan dolgun, sıcak ve kolay içimli bir ekspresyon. 
Burun87%
Damak88%
Bitiş87%
Genel87%
87%Overall Score
Reader Rating: (3 Votes)
56%

2 Responses

 1. Bilhan

  Merhaba! Bu viskiyi nereden bulabiliriz acaba? Özel bir satış noktası var mıdır?

  Reply
  • veviski

   Merhaba. Yurtiçinde satışı yok ama bir dönem İstanbul havalimanı dış hatlar gelişinde vardı. Uzun zamandır gitmediğim için şu an hala var mı emin değilim.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.