Glendronach 21 Parliament, İskoçya’nın Highland bölgesinde bulunan damıtımevinin ilk olarak 2011 yılında satışa sunduğu Oloroso ve Pedro Ximenez fıçılarında olgunlaştırıp 48% dereceyle şişelediği ekspresyonu.

Glendronach damıtımeviyle ilgili detaylı bilgi için bu yazıma göz atabilirsiniz.

Glendronach 21 Parliament (Scotch Single Malt, 48% abv)

Burun: İlk koklamayla “Şeri” dedirten bir burun. Dolgun kırmızı ve kuru meyve kokularına, çikolata, tarçın malt, sedir, yanık meşe ve espresso eşlik ediyor. Aromatik.

Damak: Kuru üzüm, incir, meyveli kek, esmer şeker, toffee ve bal gibi yoğun tatlı karaktere bitter, deri, tarçın ve çok hafif zencefil eşlik ediyor. Oldukça tatlı, şurupsu, gövdeli.

Bitiş: Şeri karakterinin hala belirgin olduğu bitter, karabiber ve karamel ile uzun bir bitiş.

Genel Yorum: Glendronach 21 Parliament’i ilk kez bir Glendronach dikey tadımında tatmıştım. Tadımda 15 Revival ile beraber beni en çok etkileyen şişelerden biri de bu 21 yıllık ekspresyon olmuştu. Şeri severleri fazlasıyla tatmin edecek tatlı aromaların belirgin olduğu gövdeli, oturaklı ve 48% derecesiyle de hafif iç ısıtan bir şişeleme.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Diğer Glendronach tadım notlarım…

Glendronach 21 Parliament
Şeri severleri fazlasıyla tatmin edecek tatlı aromaların belirgin olduğu gövdeli, oturaklı ve 48% derecesiyle de hafif iç ısıtan bir şişeleme.
Burun91%
Damak89%
Bitiş88%
Genel90%
90%Overall Score
Reader Rating: (1 Vote)
93%

Leave a Reply

Your email address will not be published.