Glendronach Peated, İskoçya’nın Highland bölgesinde bulunan damıtımevinin Bourbon fıçılarda olgunlaştırdıktan sonra Oloroso ve Pedro Ximenez fıçılarında bitiş verip, 46% dereceyle şişelediği ekspresyonu.

Glendronach damıtımeviyle ilgili detaylı bilgi için bu yazıma göz atabilirsiniz.

Glendronach Peated (Scotch Single Malt, 46% abv)

Burun: Kırmızı meyve, çiçek, bal ve vanilya kokularına oldukça zarif bir turba karakteri eşlik ediyor. Bu kokuları tarçın, üzümlü kek ve yanık meşe takip ediyor. “Sweet peat” tabirini fazlasıyla kullanabileceğimiz bir burun.

Damak: Kırmızı meyve, vanilya, üzümlü çikolata, bal ve hafif otsu tatlara beyaz karabiber, yanık meşe, turba ve deri eşlik ediyor. Oldukça kolay içimli, şurubumsu bir dokusu var.

Bitiş: Bal, çikolata, deri ve beyaz karabiber tatları ile sıcak ve uzun bir bitiş.

Genel Yorum: Glendronach Peated, tatlı-turbalı karakteriyle benim fazlasıyla keyif aldığım bir ekspresyon oldu. Tadımlarıma katılan veya beni uzun süredir bu tarz viskilere biraz zaafım olduğunu bilirler. Glendronach’ın bu şişelemesi özellikle burundaki kompleks karakteri ve damaktaki şurubumsu dokusuyla başarılı bulduğum bir şişeleme.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Diğer Glendronach tadım notlarım…

Glendronach Peated
Glendronach Peated, tatlı-turbalı karakteriyle benim fazlasıyla keyif aldığım bir ekspresyon oldu. Tadımlarıma katılan veya beni uzun süredir bu tarz viskilere biraz zaafım olduğunu bilirler. Glendronach'ın bu şişelemesi özellikle burundaki kompleks karakteri ve damaktaki şurubumsu dokusuyla başarılı bulduğum bir şişeleme.
Burun87%
Damak86%
Bitiş85%
Genel86%
86%Overall Score
Reader Rating: (1 Vote)
100%

Leave a Reply

Your email address will not be published.